Jak przenieść playlisty ze Spotify do innej usługi?

Jak przejść ze Spotify do innego serwisu muzycznego, takiego jak Apple Music lub YouTube Music, albo odwrotnie?

Transfer biblioteki muzycznej (playlisty, utwory, wykonawcy) ze Spotify do innej usługi muzycznej (FreeYourMusic)

Dla wielu fanów muzyki rejestracja w Spotify była prawdopodobnie pierwszym wyborem, a później stała się domyślną aplikacją do streamingu muzyki. Bezpłatny plan z reklamami nie tylko pomaga przekształcić użytkowników w przyszłych subskrybentów, ale także jest narzędziem do odkrywania i dzielenia się swoimi gustami muzycznymi w serwisach społecznościowych.

Oczywiście Spotify spotkało się ostatnio z krytyką i kontrowersją, zarówno w odpowiedzi na oryginalne treści, jak i wypłaty dla muzyków – liczby, które, nawet według standardów ustalonych w erze strumieniowego przesyłania muzyki, są uważane za bardzo niskie.

Dodatkowo Spotify jako jedno z nielicznych nie wprowadziło dla swoich użytkowników utworów w wysokiej jakości – tzw. Spotify HiFi (którego wprowadzenie zapowiadano już na początku 2021 roku). Niestety do tej pory nie doczekaliśmy się tej funkcji. Bezstratną jakością dźwięku (Dolby Atmos), już od jakiegoś czasu mogą cieszyć się subskrybenci Apple Music czy TIDAL.

Być może masz już dość Spotify lub nie możesz się doczekać wypróbowania nowej usługi przesyłania strumieniowego. Jeśli z jakichkolwiek względów chcesz przejść na nową platformę, ale obawiasz się o swoje playlisty i całą bibliotekę muzyczną, która przez wiele lat układałeś, to nie musisz rezygnować z całej biblioteki. Kilka aplikacji ułatwia przesyłanie list odtwarzania, albumów i polubionych utworów do konkurencyjnych usług. Niestety, te narzędzia, które dobrze radzą sobie z transferem playlist do innych usług przesyłania strumieniowego są płatne, ale taki koszt może się opłacać, aby zrobić to szybko i sprawnie.

Jak przenieść swoją bibliotekę Spotify za pomocą aplikacji mobilnej?

Aplikacja FreeYourMusic – Łatwy Transfer obsługuje prawie każdą platformę pod słońcem, w tym Spotify, YouTube Music, Apple Music, Tidal i Amazon Music. Aplikacja wymaga połączenia kont dla każdej odpowiedniej usługi – co może być budzić niechęć wśród niektórych użytkowników, chociaż z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to wymagany krok w przypadku narzędzia do transferu danych z jednej usługi do innej.

Po zalogowaniu się na konto Spotify i usłudze na którą chcesz przenieść listy utworów, możesz od razu rozpocząć przesyłanie. FreeYourMusic pozwala wybierać listy odtwarzania i albumy z biblioteki wraz z całą listą polubionych utworów. Dostępna jest również opcja „Zaznacz wszystko”, chociaż dotknięcie jej ujawnia wczesne spojrzenie na spójny problem ze wszystkimi tymi metodami przesyłania: nie jest to bezpłatne. W takim przypadku FreeYourMusic poprosi o przejście na konto premium w celu przesyłania albumów — w przeciwnym razie zostaniesz zablokowany tylko na listach odtwarzania.

Nie ma problemu, możesz powiedzieć sobie. Ręczne dodawanie albumów jest dość łatwym zadaniem, playlisty to prawdziwe wyzwanie. Rozpoczęcie transferu powoduje przejście do ekranu postępu, ale gdy trafisz na limit 100 przesłanych utworów, apka całkowicie się blokuje. FreeYourMusic wymaga co najmniej konta „Basic” do obsługi całej biblioteki. Jego cena to jednorazowa płatność w wysokości 55,90 zł w aplikacji na iOS-a. Plany „Premium” zaczynające się od ok. 64 zł są również dostępne dla każdego, kto próbuje przełączać się między wieloma subskrypcjami, chociaż dla większości użytkowników trzymanie się jednorazowej opłaty jest prawdopodobnie wszystkim, czego będą potrzebować. Z subskrypcją Premium nie ma limitów w przenoszeniu muzyki.

FreeYourMusic zdołało przesłać moje pierwsze 100 piosenek dość szybko i bez żadnych problemów. Oczywiście, konieczność wydania sporego grosza, aby ukończyć większość swojej kolekcji, nie jest czymś, co większość z nas chce robić. Jeśli chcesz przeskoczyć ze Spotify do konkurencji, jest to (stosunkowo) niewielka cena za zaoszczędzenie czasu na odbudowę biblioteki.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „FreeYourMusic - Łatwy Transfer”
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „FreeYourMusic – Łatwy Transfer”

Aplikacja umożliwi ci przeniesienie twojej muzycznej biblioteki między serwisami w kilku krokach:

 1. Wybierz swój aktualny serwis muzyczny
 2. Wybierz docelowy serwis muzyczny
 3. Wybierz playlisty, które chcesz przenieść
 4. Usiądź wygodnie i pozwól, że FreeYourMusic zrobi to za ciebie!

FreeYourMusic skanuje twoje listy odtwarzania i importuje je z wielu różnych serwisów muzycznych.

Wspierane serwisy muzyczne:

 • Spotify
 • Apple Music
 • YouTube
 • YouTube Music
 • Tidal
 • Amazon Music (Unlimited lub Prime)
 • Pandora
 • Deezer
 • SoundCloud
 • Qobuz
 • QQ Music (QQ音乐)
 • Yandex Music (Яндекс Музыка)
 • Anghami
 • Napster
 • VK Music (VKontakte Music / BOOM)
 • Zvuk (Звук)
 • Gaana
 • JioSaavn

Jak przenieść swoją bibliotekę Spotify w przeglądarce na komputerze?

Jeśli wolisz korzystać z komputera stacjonarnego, możesz skorzystać z usług takich jak Tune My Music i Soundiiz. Oba oferują podstawowe plany z twardymi limitami na liczbę utworów, które możesz przenieść bez płacenia.

Serwis Soundiiz z miesięczną subskrypcją pozwala przenieść bibliotekę między Spotify i innymi serwisami. Plany zaczynają się od 4,50 USD (ok. 17 zł) za miesięczny okres użytkowania. Na każdym koncie dostępnych jest 200 utworów dostępnych za darmo, co stanowi ulepszenie w stosunku do stosunkowo ograniczonego limitu FreeYourMusic. Pamiętaj tylko, aby anulować swój plan przed jego odnowieniem.

Zrzut ekranu z serwisu Soundiiz (PL)
Zrzut ekranu z serwisu Soundiiz (PL)

Serwis Tune My Music oferuje 500 utworów dostępnych do przeniesienia bez konieczności. Rejestracja przebiegała tak samo, jak w przypadku FreeYourMusic — przekazujesz dane swojego konta, wybierasz muzykę, którą chcesz przenieść, i naciskasz przycisk Start. Niestety, chociaż Apple Music dodaje listy odtwarzania z konta Spotify, to w rzeczywistości nie zawsze wypełnia je piosenkami — prawdopodobnie dlatego, że listy miały więcej niż 500 utworów. Krótsze listy odtwarzania przechodzą bez problemu, więc zachowaj ostrożność podczas wybierania miksów do przeniesienia, jeśli nie chcesz stracić kasy!

Przy 4,50 USD miesięcznie Tune My Music kosztuje tyle co Soundiiz, więc wybór naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji. Ostatecznie uważam, że obie ceny są dość łatwe do zniesienia, choć istnieje ryzyko, że zapomnisz anulować subskrypcji po przeniesieniu playlist i utworów. Pamiętaj aby to zrobić zaraz po przeniesieniu utworów!

Zrzut ekranu z serwisu TuneMyMusic (PL)
Zrzut ekranu z serwisu TuneMyMusic (PL)

Czy mogę bezpłatnie przenieść swoją bibliotekę ze Spotify?

O ile wiem, jedyną całkowicie bezpłatną opcją jest ręczne przenoszenie utworów i tworzenie playlist. Dla niektórych może to brzmieć jak żmudne zadanie na całe sobotnie popołudnie, które wolą spędzić z bliskimi, niż pochylać się nad laptopem lub smartfonem. Inni mogą znaleźć w tym dobrą okazję na uporządkowanie swoich bibliotek i niezłą zabawę.

Jeśli chcesz uniknąć kosztów i zaoszczędzić trochę czasu, możesz połączyć od razu zsynchronizować kilka usług streamingowych za jednym razem – gdy wykupisz subskrypcję miesięczną za 4,5 dolca.

Rozpoczęcie od czystej karty może działać dobrze w przypadku niektórych osób, ale jeśli chcesz odtworzyć swoje wrażenia ze Spotify na produkcie konkurencji, rozważ skorzystanie z tych usług. Jeśli masz trochę cierpliwości i kilka dodatkowych dolców, przejście na nową platformę muzyczną jest o wiele łatwiejsze, niż można by się spodziewać.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police