Drugi sezon „Fundacji” – znamy obsadę!

W tym roku pojawi się drugi sezon Fundacji, a Apple TV+ właśnie ujawniło pierwsze informacje o nadchodzącej serii.

Kadr z drugiego sezonu serialu „Fundacja”
Kadr z drugiego sezonu serialu „Fundacja” od Apple TV+

Jeden z najbardziej oczekiwanych kontynuacji seriali Apple Originals – Fundacja (tyt. oryg. Foundation), ma wkrótce powrócić z drugim sezonem – Apple udostępniło nową obsadę drugiej serii tej niesamowitej sagi opartej na książkach Isaaca Asimova.

Fundacja od Apple TV+ to epicka saga autorstwa Davida S. Goyera, wyprodukowana dla Apple’a przez Skydance Television. Na pierwszym obrazie udostępnionym z drugiego sezonu możesz zobaczyć Demerzel, Harry’ego Seldona i imperatora Cleona razem. Na razie nie jest jasne, czy jest to retrospekcja, czy producenci serialu planują jeszcze bardziej odmienną ścieżkę od książek.

W serialu opisano historie czterech kluczowych bohaterów, którzy przekraczają czas i przestrzeń, pokonując śmiertelne kryzysy, zmieniają lojalność i wpadają w skomplikowane relacje, które ostatecznie zadecydują o losie ludzkości.

Apple udostępniło także listę aktorów, którzy dołączą do obsady Foundation w drugim sezonie:

  • Isabella Laughland jako Brother Constant, której zadaniem jest ewangelizacja Kościoła Ducha Galaktycznego na całym Outer Reach. Constant to prawdziwa wierząca, której odwaga i pasja sprawiają, że trudno jej nie kochać.
  • Kulvinder Ghir jako Poly Verisof, Wysoki Klaryk Kościoła Ducha Galaktycznego. Bystry i sardoniczny, jest też okropnym pijakiem – wystarczająco inteligentnym, by dostrzec ścieżkę, którą podąża, ale zbyt cynicznym, by się zmienić.
  • Sandra Yi Sencindiver jako Enjoiner Rue, piękna, rozumna politycznie doradczyni królowej Sareth. Była kurtyzana Cleona XVI, Rue zmieniła swój status, by zostać doradcą królewskim.
  • Ella-Rae Smith jako królowa Sareth z Cloud Dominion. Przyzwyczajona do bycia niedocenianą, Sareth wykorzystuje to na swoją korzyść, torując sobie drogę do Pałacu Cesarskiego gryzącym dowcipem, a wszystko to podczas tajnej misji zemsty.
  • Dimitri Leonidas jako Hober Mallow, mistrz handlu o sarkastycznej osobowości i wątpliwej moralności, wezwany wbrew swojej woli, by służyć wyższej, bezinteresownej sprawie.
  • Ben Daniels jako Bel Roise, ostatni wielki generał Floty Nadprogowej i niedoszły zdobywca Fundacji. Bel jest szlachetny do przesady, ale jego lojalność wobec Imperium Galaktycznego słabnie.
  • Holt McCallany jako Strażnik Jaegger Fount, obecny Strażnik Terminusa i strażnik jego obywateli przed zewnętrznymi zagrożeniami.
  • Mikael Persbrandt jako Warlord of Kalgan, ludzki potwór, uzbrojonyy w mięśnie i posiadający potężne zdolności psychiczne, napędzany nienawiścią w swoim dążeniu do przejęcia galaktyki.
  • Rachel House jako Tellem Bond, tajemniczy przywódca Mentallików.
  • Nimrat Kaur jako Yanna Seldon.

Na razie Apple mówi tylko tyle, że drugi sezon Fundacji pojawi się „wkrótce”, chociaż nowe odcinki nie pojawią się na pewno wcześniej niż tej jesieni.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple