Gry najchętniej uruchamiane są na smartfonach

Smartfony są najczęściej używane do grania w gry wideo wśród amerykańskich graczy (stan na grudzień 2021).

Odpowiedź na pytanie, wśród dorosłych Amerykanów: „ Z których urządzeń korzystasz regularnie do grania w gry?”
Odpowiedź na pytanie, wśród dorosłych Amerykanów: „ Z których urządzeń korzystasz regularnie do grania w gry?”

Jeśli chodzi o gry wideo, większość ludzi myśli o komputerach PC lub konsolach do gier, takich jak PlayStation lub Xbox. Jednak smartfon już dawno wyprzedził te platformy i jest obecnie najczęściej używanym urządzeniem do gier wideo.

Według Statista Global Consumer Survey, aż 54% z ponad 7000 ankietowanych dorosłych mieszkańców USA używa smartfona do regularnego grania w gry. Konsole plasują się dopiero na odległym drugim miejscu – około jedna trzecia Amerykanów regularnie gra na jednym z tych urządzeń. Komputery PC/laptop zajmują trzecie miejsce z 32 procentami uczestników ankiety.

Przejście ze stacjonarnych pecetów i konsol do gier na mobilne smartfony nie dziwi, ponieważ ludzie zwykle noszą je ze sobą przez cały czas. Co więcej, do grania w gry na telefonie komórkowym nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.

W ostatnich latach smartfon stał się lukratywną platformą dla branży gamingowej, a coraz więcej twórców gier produkuje gry, w których koncentruje się na urządzeniach mobilnych. Tylko w samym 2021 roku sklepy z aplikacjami Google Play i Apple Store łącznie wygenerowały z gier około 90 miliardów dolarów przychodów brutto. W przypadku Apple’a jest to 70 procent łącznych przychodów sklepów z aplikacjami generowanych przez gry.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Statista Global Consumer Survey