Roomba® j7+, której nie straszne sprzątanie

Najnowsze modele robotów sprzątających Roomba j7 i j7+ firmy iRobot, są jeszcze bardziej inteligentne i sprytne w samodzielnym sprzątaniu.

iRobot Roomba j7+

W zeszłym roku w portfolio firmy iRobot pojawiły się nowe modele automatycznych robotów sprzątających Roomba j7 (j7158) i j7+ (j7558). Ten drugi – Roomba j7+ wyróżnia się dodatkową stacją ładująco-czyszczącą Clean Base, która na długi czas pozwala nam zapomnieć o takiej czynności jak odkurzanie. Czym wyróżnia się seria j7 i na co warto zwrócić uwagę zanim kupimy ten model?

Ten model jest idealny dla właścicieli zwierząt domowych – nie ma obaw, że robot będzie rozmazywał niespodzianki pozostawione przez kudłatego pupila – ma temu zapobiegać inteligentna nawigacja PrecisionVision, dzięki której robot rozpoznaje i omija wszelkie przeszkody.

Robot odkurzający Roomba j7+ opróżnia swój pojemnik w stacji Clean Base® z funkcją automatycznego usuwania brudu do worków AllergenLock™. Wystarczy łatwo i higienicznie wyrzucić zużyty worek do kosza i umieścić nowy w stacji. Stosowane w tym systemie worki mogą pomieścić brud i zanieczyszczenia gromadzone przez 60 dni. Tyle wystarczy, aby całkowicie zapomnieć o odkurzaniu.

Od ponad 30 lat klienci iRobot używają robotów w swoich domach, aby korzystać z bezpiecznych i skutecznych usług sprzątania. Firma dba o bezpieczeństwo danych klientów, zapewniając prywatność dla przestrzeni osobistej użytkowników – zarówno tej fizycznej jak i wirtualnej. Firma iRobot stosuje najwyższe standardy szyfrowania danych, poparte deklaracją zapewnienia bezpieczeństwa informacji. Dane wykorzystuje wyłącznie w celu zapewnienia większego komfortu użytkowania i jak najlepszej wydajności robota.

Roboty odkurzające iRobot Roomba serii j7 uzyskały atest TUV SÜD Cybersecurity Certification (CSC) w zakresie bezpieczeństwa danych dla urządzeń z kategorii IoT.

cechy

Najważniejsze cechy robota Roomba serii j7

Opis elementów robota i najważniejszych funkcji

Najważniejsze cechy robota Roomba serii j7

PrecisionVision

rozpoznaje i omija w czasie rzeczywistym niespodzianki po zwierzętach domowych, kable i inne przeszkody, dzięki nawigacji

Genius 3.0

robot uczy się układu Twojego domu, aby sprzątać powstające zabrudzenia na jedno polecenia wydane za pośrednictwem asystenta głosowego

Dirt Detect™

technologia pozwala robotowi wykryć i skupić się na zabrudzonych miejscach, takich jak obszary o dużym natężeniu ruchu w domu

AeroForce

filtr przechwytuje 99% alergenów, pyłków i cząstek o wielkości do 10 mikronów

iRobot Roomba® j7 i j7+ posiadają 2 gumowe szczotki główne do wszystkich powierzchni, uczą się, tworzą mapy i dostosowują się do Twojego domu lub mieszkania. Gruntownie sprząta zarówno dywany, jak i podłogi, automatycznie dostosowując wysokość głowicy czyszczącej tak, aby gumowe szczotki znalazły się bezpośrednio przy sprzątanym podłożu.

Opis elementów robota iRobot Roomba j7 (j7+)
Opis elementów robota iRobot Roomba serii j7

Roomba j7+ wykorzystuje wydajny, 3-stopniowy system sprzątania, który obejmuje:

 • 10-krotnie większą moc ssącą w porównaniu z poprzednimi modelami Roomba serii 600,
 • szczotkę do sprzątania przy krawędziach i w narożnikach,
 • gumowe szczotki główne do wszystkich powierzchni, które elastycznie dostosowują się do różnych rodzajów podłóg, i w które nie zaplątuje się zwierzęca sierść.

Przeszkody znajdujące się na podłodze, takie jak zwierzęce niespodzianki czy kable, nie staną na przeszkodzie robotowi Roomba j7+. Wszystko dzięki nawigacji PrecisionVision, która wykrywa zagrożenia i omija je w czasie rzeczywistym.

Platforma iRobot Genius umożliwia włączenie robota po wyjściu z domu i zakończenie jego pracy przed powrotem, dzięki czemu nie widzisz sprzątania, a jedynie jego efekty.

Robot odkurzający Roomba serii j7 wykonuje swoją pracę, szukając kurzu i unikając przeszkód. Technologia reaktywnych czujników informuje robota odkurzającego Roomba o problematycznych miejscach, dzięki czemu wie on, gdzie się skierować, aby nie utknąć pod meblami. Tylko urządzenia iRobot są wyposażone w technologię Dirt Detect™, która pozwala im skupić się na zabrudzonych miejscach, takich jak obszary o dużym natężeniu ruchu w domu.

Robot nigdy nie przestaje rozwijać swojej inteligencji, ponieważ stale otrzymuje poprzez platformę iRobot Genius innowacyjne rozwiązania w postaci najnowszych aktualizacji i przełomowych funkcji.

Opis elementów stacji Clean Base (iRobot Roomba j7+)
Opis elementów stacji Clean Base do iRobot Roomba j7+

Roomba opróżnia swój pojemnik w stacji Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu do specjalnie zaprojektowanych worków, które zatrzymują 99% pyłków i pleśni. Zamknięty worek oznacza brak bałaganu i unoszącego się kurzu podczas jego opróżniania. Wystarczy wyrzucić zużyty worek do kosza i umieścić nowy w stacji — w higieniczny i łatwy sposób.

Ciekawą funkcją są zdjęcia obiektów, które użytkownik otrzymuje w aplikacji, aby móc zidentyfikować przeszkody, na które napotkał robot. Dodatkowo, dzięki tej funkcji robot z czasem uczy się przeszkód w mieszkaniu, aby w przyszłości efektywnie je omijać.

Roomba j7+ oferuje spersonalizowane sugestie, które inteligentnie dostosowują się do naszych nawyków sprzątania – robot sam rozpoznaje konkretne pomieszczenia oraz pory, o których lubimy sprzątać (na przykład w kuchni po śniadaniu) i proponuje personalizowane harmonogramy sprzątania.

aplikacja

Sterowanie i planowanie sprzątania

Funkcje i obsługa robota za pomocą smartfona

Chociaż odkurzacz ma na wierzchu elementy sterujące, najlepiej jest uruchamiać go za pośrednictwem aplikacji mobilnej, po wcześniejszym podłączeniu robota do sieci Wi-Fi. Robot tworzy mapę domu, dzięki czemu można wydzielić pokoje i obszary, dla których można ustawić indywidualne harmonogramy.

Po ustaleniu obszarów lub pokoi można tak zaplanować cykle sprzątania, aby robot uwzględniał tylko określony pokój, obszar lub cały dom. To samo dotyczy planowania, dzięki czemu można sprzątać różne części domu o różnych porach wybranych dni tygodnia.

Po połączeniu z siecią domową możesz korzystać z Asystenta Google, aby obsługiwać robota bez konieczności sięgania po aplikację. Jeśli jesteś poza domem i spodziewasz się gości zaraz po przyjściu, możesz użyć aplikacji iRobot Home lub asystenta głosowego by i kazać robotowi natychmiast sprzątnąć wybrane miejsce czy pomieszczenie.

Aplikacje mobilną iRobot Home można pobrać ze sklepów App Store i Google Play:

Dowiedz się więcej o możliwościach i funkcjach aplikacji na stronie producenta.

specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Najważniejsze parametry i funkcje modelu Roomba j7+

wymiary robotawysokość: 8,5 cm
średnica: 34 cm
wymiary stacji Clean Base32 cm ✕ 40 cm ✕ 34 cm
waga3,4 kg
filtrAeroforce
akumulatorLi-Ion
liczba programów czyszczenia7
automatyczny, cichy, intensywny, miejscowy, powtarzania sprzątania, spiralny, wzdłuż ścian 
pojemność zbiornika0,4 litra
czas ładowania180 minut
czas pracy75 minut
technologieharmonogramy, Dirt Detect, Aeroforce, Anti-Tangle – zapobiega zaplątaniu w kable, Cliff Detect – nie spada ze schodów, uskoków, Self Charging – automatyczne ładowanie, iAdapt (adaptacja do warunków otoczenia), wznawianie pracy po naładowaniu w miejscu, rozpoznawanie i omijanie przeszkód (oznaczanie w aplikacji)
czujnikiakustyczny, antykolizyjny, krawędzi, kurzu, odległości, optyczny vSLAM (kamera), przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca, zabezpieczenie przy podnoszeniu
sterowanieza pomocą smartfona – aplikacja iRobot Home
asystent głosowykompatybilny z Google Home oraz urządzeniami obsługującymi Amazon Alexa

Zawartość opakowania:

 • Robot gruntownie odkurzający iRobot Roomba j7+
 • Stacja Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu
 • 2 wymienne worki na brud AllergenLock
 • Przewód 
 • Dodatkowy filtr 
 • Dodatkowa szczotka boczna
 • Akumulator iRobot Li-Ion (w urządzeniu)
 • Instrukcja obsługi i Szybki start
cena

Gdzie i za ile kupić?

Ceny i dostępność robotów odkurzających Roomba serii j7

Roomba j7+

Roomba j7+

od 4499

stan na 25 stycznia 2022 r.

Roomba j7

Roomba j7

od 3499

stan na 25 stycznia 2022 r.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Roomba