„Furioza” w serialowej wersji na CANAL+ od 4 lutego

Kinowy hit „Furioza” zostanie wyemitowany jako 4-odcinowy rozszerzony serial – od 4 lutego 2021 w Canal+ i Canal+ online.

Kadr z filmu „Furioza”, Mateusz Damięcki

Kinowy hit zatytułowany Furioza z Mateuszem Damięckim, Weroniką Książkiewicz i Mateuszem Banasiukiem w rozszerzonej wersji. Na zlecenie CANAL+ powstał czteroodcinkowy serial, który już 4 lutego będzie dostępny w całości w serwisie CANAL+ online, a w CANAL+ PREMIUM 19 i 20 lutego. 

Furioza to opowieść wielowątkowa przedstawiająca brutalną codzienność środowiska piłkarskich kibiców, handlarzy narkotyków, układów politycznych i policji próbującej za wszelką siłę rozbić mafijne układy.Wersja serialowa to gratka dla miłośników filmu. W produkcji zobaczymy pogłębione postacie, nowe sceny i wątki.

Akcja serialu rozwija się w zawrotnym tempie. Bez cenzury, bez lukru – przestępczy świat przedstawiony jest w sposób autentyczny, nieszczędzący widzowi brutalnych detali. Pieniądze, miłość, polityka, zdrada, zemsta, honor mieszają się bezustannie zapewniając niesłabnące emocje od początku do samego, zaskakującego końca.Mateusz Damięcki do roli Goldena przygotowywał się od 2018 roku.

Tragiczny wypadek rozdzielił kiedyś losy trójki przyjaciół. Po latach bezkompromisowa policjantka Dzika  (Weronika Książkiewicz) wraca na Pomorze z zamiarem walki z tamtejszą przestępczością. W wyniku szantażu, Dzika zmusza do współpracy Dawida (Mateusz Banasiuk), swoją dawną miłość. Dawid, który świadomie wybrał zawód lekarza, starał się do tej pory trzymać z daleka od szemranego towarzystwa, w którym ważną rolę odgrywa jego starszy brat. Ostatecznie jednak godzi się zostać wtyczką policji i wnika w struktury kibiców. Największą podejrzliwość wobec nowego członka gangu przejawia Golden (Mateusz Damięcki) – przyjaciel Dawida z lat młodzieńczych.

Obok odtwórców głównych ról na ekranie zobaczymy również genialnych: Wojciecha Zielińskiego, Szymona Bobrowskiego, Łukasza Simlata, Janusza Chbiora, czy Konrada Eleryka.

Kadr z filmu pt. „Furioza”
fot. © KinoŚwiat 2021

Film i sposób, w jaki przedstawia on środowisko kibiców, spotkały się z przychylną opinią recenzentów. Ważną rolę odgrywa w historii również piękny, trójmiejski krajobraz.FURIOZA była jedną z najgłośniejszych polskich premier w 2021 roku, która przyciągnęła do kin rzeszę widzów. W weekend otwarcia obejrzało go około 120 tys. osób. 

Premiera serialu w CANAL+ już 4 lutego 2022 roku w serwisie CANAL+ online (wszystkie odcinki) oraz na antenie CANAL+ PREMIUM 19 lutego o godz. 21:00 (dwa odcinki) i 20 lutego o godz. 21:30 (dwa odcinki). 

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Canal+ | Kino Świat 2021