Zen One Signature zamienia dźwięk cyfrowy na analogowy

Zen One Signature od iFi łączy Zen DAC V2 (złącza koncentryczne, optyczne i USB) z Zen Blue V2 (Bluetooth), a na koniec wprowadza obwody Signature do grupy odsłuchowej.

Konwerter audio Zen One Signature od iFi
Konwerter audio Zen One Signature od iFi

Miłośnicy muzyki, którzy chcą cieszyć się dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości ze smartfona, mogą uznać, że wewnętrzny układ konwersji tych urządzeń po prostu nie jest w stanie sprostać zadaniu. Zen One Signature DAC od brytyjskiej firmy iFI, specjalizującej się w rozwiązaniach od audio, został zaprojektowany, aby to naprawić.

Konwerter cyfrowo-analogowy zasadniczo robi to, co sugeruje jego nazwa – przekształcając cyfrowy sygnał wejściowy w analogowy sygnał wyjściowy. Obsługuje on wiele urządzeń, które posiadamy, w tym laptop, przenośny odtwarzacz audio, a nawet smartfon. Przetworniki cyfrowo-analogowe w takich urządzeniach mogą posiadać jedynie podstawową konfigurację, co oznacza, że ​​jeśli lubisz cyfrową muzykę w najwyższej możliwej jakości, prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy ze strony specjalistycznego sprzętu do konwersji. Właśnie to ma oferować Zen One Signature.

Opisywana jako uniwersalny przetwornik cyfrowo-analogowy, jednostka zasadniczo łączy elementy konstrukcyjne z wielokrotnie nagradzanych urządzeń Zen DAC V2 i Zen Blue V2, jednocześnie miksując niektóre obwody klasy Signature.

Zen One Signature został zaprojektowany jako centrum audio do smartfonów, tabletów, komputerów PC, laptopów, serwerów audio, telewizorów i konsol do gier.

Nowy Zen zawiera ten sam stopień DAC, co wielokrotnie nagradzany Zen DAC V2, czyli chipset Burr-Brown z wbudowanym dekoderem MQA, który obsługuje odtwarzanie w formacie PCM z jakością do 32 bitów/384 kHz jako natywny DSD256. A dzięki czterokanałowej konstrukcji układu, PCM i DSD są kierowane do oddzielnych ścieżek, co zapewnia wydajność „bit-perfect”.

Do tego koktajlu audio firma iFi dodała wejścia optyczne i koncentryczne S/PDIF oraz USB typu B ze zoptymalizowanym 16-bitowym układem XMOS przetwarzającym dane audio z tych wejść w celu uzyskania pełnej rozdzielczości PCM przez USB i częstotliwości próbkowania do 192 kHz przez S/PDIF.

Łączenie urządzeń z Zen One Signature od iFi
Łączenie urządzeń z Zen One Signature od iFi

Zen One Signature został również wyposażony w technologię Bluetooth 5.1, którą można znaleźć w modelu Blue V2, z obsługą strumieniowania w wysokiej jakości, dzięki kodekom aptX Adaptive, aptX HD, LDAC i HWA/LHDC.

Signature zapewnia, że ​​„każdy element jego obwodów jest zaprojektowany z myślą o czystej wydajności”. Przekłada się to na wysokiej klasy komponenty, takie jak kondensatory Panasonic OS-CDN i Elna Silmic II, rezystory Vishay MELF i krótkie ścieżki sygnałowe. Urządzenie jest również dostarczane z bardzo cichym zasilaczem DC, chociaż może być zasilane przez USB z urządzenia, do którego jest podłączone.

Wraz z wejściami S/PDIF, USB i Bluetooth z tyłu znajdują się również niezbalansowane wyjścia RCA i zbalansowane 4,4 mm.

Wyjścia i wejścia audio w Zen One Signature
Wyjścia i wejścia audio w Zen One Signature

Zen One Signature posiada aluminiową obudowę w niebieskim odcieniu. Na przednim panelu znajdują się przyciski sterujące do przełączania źródeł wejściowych, a także diody LED, które wyświetlają się w różnych kolorach, aby reprezentować format audio i częstotliwość próbkowania. Panel z tyłu ma wyjścia RCA i zbalansowane wyjścia 4,4 mm, a także inne wspomniane już wejścia.

Tam, gdzie niektórzy członkowie rodziny iFi mają stopień wzmacniacza, ten model nie będzie musiał służyć jako poprawiający jakość pomost między cyfrowym wejściem audio a wyjściem sygnału za pośrednictwem wzmacniacza hi-fi w salonie, aktywnych głośników w salonie lub wzmacniacz słuchawkowy na biurku w domu.

Zawartość opakowania ZEN One Signature
Zawartość opakowania

Opracowany jako centrum audio dla smartfonów, tabletów, komputerów PC, laptopów, serwerów audio, telewizorów i konsol do gier, Zen One Signature jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 349 USD (ok. 1400 zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iFi – Zen One Signature | New Atlas