iOS 15.3 i iPadOS 15.3 dostępne dla wszystkich

Apple wydało dziś spodziewane aktualizacje systemów iOS 15.3 i iPadOS 15.3 z ważnymi poprawkami błędów.

Uaktualnienie iOS 15.3 w trybie OTA (iPhone screen)

Firma Apple wydała dziś aktualizacje swoich mobilnych systemów operacyjnych iOS 15.3 i iPadOS 15.3 dla wszystkich obsługiwanych urządzeń, ale aktualizacja nie ma dodatkowych funkcji skierowanych do użytkownika, a zamiast tego koncentruje się na ważnych poprawkach błędów i ulepszeniach. Z tego powodu uaktualnienie jest zalecane dla wszystkich – warto wykonać tę aktualizację.

Po zaledwie trzech wersjach beta dla programistów, Apple wprowadziło nowe aktualizacje iOS 15.3 i iPadOS 15.3. Użytkownicy mogą poczekać na monit o aktualizację lub sprawdzić aktualizację oprogramowania w aplikacji Ustawienia ➔ Ogólne ➔ Uaktualnienia.

Wydaje się, że po wydaniu kilku nowych funkcji w wersji iOS 15.2 Apple zrobiło krok wstecz, aby skupić się na stabilności i wydajności swoich systemów operacyjnych. Ta aktualizacja nie ma wymienionych nowych funkcji dla użytkowników, ale Apple zwykle łata problemy z bezpieczeństwem i rozwiązuje skargi użytkowników w tego typu mniejszych aktualizacjach.

Nowa aktualizacja z pewnością usuwa lukę w zabezpieczeniach Safari, który umożliwiał witrynom śledzenie historii przeglądania i identyfikatory użytkowników Google ID..

Numer kompilacji dla iOS 15.3 i iPadOS 15.3 to 19D50, w porównaniu z 19D49 dla kandydata do wydania.

Aktualizacje iOS 15.3 i iPadOS 15.3 pojawiają się po tym, jak Apple najwyraźniej zakończył wsparcie dla iOS 14. Osoby, które nadal korzystają z systemu iOS 14, nie zostały zmuszone do aktualizacji do iOS 15 aż do ostatniej wersji iOS 15.2.1. Teraz każdy użytkownik, który nie korzysta z aktualnej wersji systemu iOS na obsługiwanym urządzeniu, zostanie poproszony o aktualizację do systemu iOS 15.3.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple