Jak wyregulować korektor dźwięku (EQ) na iPhonie?

Sprawdź, w jaki sposób zmienić ustawienia korektora dźwięku w aplikacji Apple Music pod systemem iOS, aby dostosować jakość do ulubionego stylu muzycznego?

Telefony iPhone zawsze zawierały odtwarzanie muzyki jako podstawową funkcję. Najnowsze modele nie różnią się od siebie, z pełną integracją Apple Music jako jedną z flagowych funkcji ekosystemu Apple’a. Słuchacze mogą się zastanawiać, jak dostosować basy, średnie i wysokie tony w słuchawkach lub głośnikach Bluetooth. Niestety, iPhone nie oferuje ogólnosystemowego korektora (equalizer) do dostosowywania częstotliwości dźwięku.

Oznacza to, że wszystkie funkcje korektora (EQ) są dostępne bezpośrednio z aplikacji odtwarzającej treści audio. Na przykład, aby dostosować dźwięk utworów w Spotify, istnieje wbudowany korektor w Ustawieniach w aplikacji Spotify. Regulacja tego korektora wpływa tylko na odtwarzanie dźwięku ze Spotify.

Aplikacja Apple Music ma własną funkcję EQ w ustawieniach mobilnego systemu iOS. Jeśli aplikacja Muzyka nie jest zainstalowana, nie ma możliwości dostosowania korektora. Aby znaleźć korektor dla Apple Music, poniższe kroki.

Na początek upewnij się, że aplikacja Apple Music jest zainstalowana na Twoim iPhonie.

  • Przejdź do UstawieniaMuzyka.
  • Wybierz opcję EQ.
  • Wybierz według własnych preferencji ustawienie wstępne do zastosowania.
Ustawienia korektora dźwięku (EQ) dla Apple Music na iPhonie (iOS)
Ustawienia korektora dźwięku (EQ) dla Apple Music na iPhonie (iOS)

Do wyboru są 23 gotowe ustawienia podzielone na rodzaj odtwarzanej muzyki lub trybu: Akustyczna, Dance, Elektroniczna, Fortepian, Głęboka, Głośność, Hip Hop, Jazz, Klasyczna, Latynoska, Lounge, Małe głośniki, Mniej basów, Mniej sopranów, Nautralna, Pop, R&B, Recytacje, Rock, Tryb nocny, Więcej basów, Więcej sopranów, Więcej wokalu.

Po wybraniu ustawienia korektora jest ono stosowane do odtwarzania dźwięku za pośrednictwem aplikacji Apple Music. Żaden inny dźwięk nie zostanie dostosowany do tego ustawienia na Twoim iPhonie lub iPadzie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple, iPhoneFAQ