4Parents – apka dla rodziców przedszkolaków

Najnowsza aplikacja 4Parents przeznaczona jest dla rodziców dzieci uczęszczających do placówek oświatowych w Polsce, którzy chcą być w kontakcie z przedszkolem lub żłobkiem.

Logo aplikacji 4Parents

Nowy rok to nowe postanowienia ale też nowe aplikacje, oczywiście nie wszystkich branż to dotyczy, w szczególności niespodzianką jest powiew świeżości technologicznej w branży oświatowej, która przyzwyczaiła nas nieco do starszych i nierozwijanych rozwiązań.

Z tego też względu postanowiliśmy się przyjrzeć niespodziance rynkowej od Software Hub sp. z o.o. która jest autorem systemu 4Parents przeznaczonego dla placówek oświatowych.

Dodatkiem dla wspomnianego systemu jest bezpłatna aplikacja mobilna dla rodziców, z którą trudno konkurować pod względem przejrzystości i funkcjonalności na polskim rynku. Tym bardziej na uwagę zasługuje aplikacja 4Parents jeśli weźmiemy pod uwagę tak szeroki wachlarz możliwości jaki rodzice mają dzięki niej i fakt że jest ona dla nich darmowa.

Statystki 

Obecnie z aplikacji korzysta około 100 000 użytkowników, na tą liczbę oczywiście ma wpływ ilość placówek oświatowych które postanowiły korzystać z dziennika elektronicznego 4Parents, jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest to całkiem młody produkt na polskim rynku, wskazane ilości odbiorców należy uznać za duży sukces spółki udostępniającej to nowoczesne rozwiązanie. Aplikacja w sklepach App Store i Google Play zebrała łącznie 4,5 gwiazdki co jak na produkt darmowy i dość nowy dla rodziców należy uznać za bardzo wysoką ocenę. Zgodnie z informacją uzyskaną od Członka Zarządu spółki to jednak dopiero początek planowanego rozwoju swoich produktów. 

Funkcje aplikacji 4Parents

Korzystając z aplikacji rodzic posiada niezwykle ułatwiony kontakt z placówką do której uczęszcza jego pociecha. Jednym kliknięciem istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności bez niepotrzebnego oczekiwania na odebranie telefonu. Ponadto w prosty sposób można opłacić wszelkie należności za pobyt dziecka w placówce łącznie z zajęciami dodatkowymi bez robienia odrębnych przelewów.

Opcja ta jest możliwa dzięki integracji z bramką Blue Media która obecnie oferuje najniższą w Polsce prowizję z tytułu opłat elektronicznych. Rodzice dzięki apce są także na bieżąco z wydarzeniami oraz mają możliwość pobierania i udostępniania zdjęć udostępnionych przez placówkę posiadającą licencję do dziennika elektronicznego 4Parents.

Aplikacja to także możliwość ubezpieczenia dziecka z najlepszą ofertą na rynku przygotowaną specjalnie dla użytkowników aplikacji przez Bezpieczny.pl. Oczywiście to tylko z niektórych funkcjonalności jakie są oferowane przez nową aplikację, jednak trzeba przyznać że to właśnie one rzutują na tak wysokie oceny w sklepach App Store i Google Play. Całkiem nowa opcja to możliwość otrzymywania informacji o aktywności najmłodszych pociech.

Miłe dla oka 

Aplikacja zaskakuje nie tylko funkcjonalnościami ale także niezwykle miłym dla oka interfejsem. Kolorystyka aplikacji przywodzi na myśl nowoczesność jednocześnie nie drażniąc użytkownika. Udało nam się potwierdzić, że wkrótce dostępne będą także inne opcje kolorystyczne dla użytkowników w ustawieniach. Jednak szczególną uwagę przykuwają kafle na pulpicie które pozwalają na swobodne posługiwanie się apką bez żadnych instrukcji. W prosty sposób z pulpitu można przejść do wiadomości, przeczytać ogłoszenia, zapoznać się z kalendarzem czy też uzyskać informacje o bieżących opłatach. Zrzuty prezentujemy poniżej.

  • W opłatach istnieje możliwość najtańszych płatności oferowanych przez bramkę Blue Media.
  • Ciekawą funkcją jest także obsługiwanie apki wielu różnych placówek, jeśli Twoje dzieci będą uczęszczały np. do różnych żłobków czy przedszkoli (wiemy, że tak się zdarza) to również o takich użytkowników zadbał deweloper.
  • Dla zapominalskich jest także fantastyczny zegar, który dzięki ustawieniom placówki poinformuje o godzinach otwarcia i zamknięcia. 

Aplikacja dostępna jest w wielu wersjach językowych m.in. niemieckim, angielskim, ukraińskim ale jak zapewnia Spółka może być dostarczana w dowolnej wersji językowej. I nie jest to przypadek ponieważ system 4Parents wkrótce będzie dostępny także dla użytkowników zagranicznych podbijając tym samym rynek europejski.  Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość, że produkty 4Parents mogą być zakupione w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”. Trzymamy kciuki za sukces polskich rozwiązań!

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej 4Parents

Pobierz aplikację 4Parents ze sklepu App Store lub Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 4parents