Serial „Władca Pierścieni” od Prime Video wreszcie ma swoją nazwę

Nadchodząca seria „Władca Pierścieni” firmy Amazon wreszcie ma nazwę i jest trochę długa: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”.

The Lord of the Rings: The Rings of Power

Serial Władca Pierścieni Amazona, a właściwie The Lord of the Rings: The Rings of Power, ma zadebiutować na Prime Video we wrześniu tego roku, co może być wystarczająco odległe, aby przyzwyczaić się do nieporęcznego tytułu. Firma ujawniła pełną nazwę, w polskim tłumaczeniu Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy — w krótkim filmie wideo.

Film pokazuje coś, co wygląda jak kilka dolin z delikatną mgłą, zanim zobaczymy, co się właściwie dzieje. Stopiony metal wypełnia rowki, zanim zostanie schłodzony wodą. Kamera następnie oddala się, aby ujawnić nazwę serialu. Klip został nakręcony przy użyciu praktycznych efektów zamiast CGI.

Teaser nie zawiera żadnych postaci ani szczegółów fabuły. W przyszłych zwiastunach będzie na to mnóstwo czasu. Jednak narracja podkreśla fakt, że serial ponownie skupi się na 20 pierścieniach w sercu sagi LOTR.

Akcja rozgrywa się w czasie Drugiej Ery, tysiące lat przed wydarzeniami z Władcy Pierścieni. Nowy serial The Lord of the Rings: The Rings of Power opowie historię o tym, jak tytułowe pierścienie władzy zostały po raz pierwszy wykute i podzielone między rasy Śródziemia . Tytuł nowej serii nawiązuje do tego, jak tworzenie pierścieni było związane zarówno z ponownym pojawieniem się na świecie od dawna uśpionego zła, jak i z późniejszymi trudnościami, jakie ludzie, elfowie i krasnoludy musiałyby stawić czoła w przyszłości.

W oświadczeniu prasowym na temat serii i jej tytułu współshowrunnerzy J.D. Payne i Patrick McKay powiedzieli, że ich pragnieniem było wymyślenie tytułu, który mógłby żyć grzbiecie książki obok innych klasyków J.R.R. Tolkiena.

Pierścienie Władzy jednoczą wszystkie najważniejsze historie Drugiej Ery Śródziemia: wykuwanie pierścieni, powstanie Mrocznego Lorda Saurona, epicką opowieść o Numenorze oraz ostatnie sojusze elfów i ludzi(…) Do tej pory widzowie widzieli tylko na ekranie historię Jedynego Pierścienia — ale zanim powstał jeden, było ich wiele… i cieszymy się, że możemy podzielić się epicką historią o nich wszystkich”.

The Rings of Power z pewnością ma wszelkie zadatki na bycie rodzajem wysokobudżetowej fantazji o prestiżu, do której fani gatunku mogą chcieć dostroić się co tydzień.

Pierwszy sezon Władcy Pierścieni: Pierścienie Mocy pojawi się w Prime Video już 2 września 2022 roku, a nowe odcinki będą pojawiać się w każdy piątek.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Prime Video