Apple mówi, że opcja pozostania na iOS 14 zawsze miała być tymczasowa

Nie masz wyjścia jeśli chcesz nadal otrzymywać poprawki zabezpieczeń na swojego iPhone’a – musisz uaktualnić system do iOS 15 – i co nam pan zrobi?

Ikona iOS 15 nachodząca na ikonę iOS 14

W zeszłym tygodniu pisałem, że Apple przestało wydawać aktualizacje zabezpieczeń dla systemu iOS 14 i naciska w ten sposób na tych, którzy wciąż używają iOS 14, aby uaktualnić iPhone’a do iOS 15 – co jest wyraźnym odwróceniem obietnicy umożliwienia użytkownikom pozostania przy systemie operacyjnym iOS 14.

Apple powiedział dziś dla Ars Technica, że ​​opcja pozostania na iOS 14 i uniknięcia aktualizacji do systemu iOS 15 zawsze miała być tymczasowa. Nie jest błędem, że nie ma już aktualizacji bezpieczeństwa dla iOS 14, a wsparcie dla aktualizacji w zasadzie się skończyło.

Kiedy został wydany iOS 15, strona Apple’a informowała, że ​​​​firma zapewni wybór „pomiędzy dwiema wersjami aktualizacji oprogramowania” w aplikacji Ustawienia, i że będzie oferować aktualizacje zabezpieczeń dla iOS 14, dopóki ludzie nie będą gotowi do aktualizacji.

Możesz zaktualizować system iOS 15 do najnowszej wersji, gdy tylko zostanie wydana, aby korzystać z najnowszych funkcji i najpełniejszego zestawu aktualizacji zabezpieczeń. Lub kontynuuj na iOS 14 i nadal otrzymuj ważne aktualizacje zabezpieczeń, dopóki nie będziesz gotowy do uaktualnienia do następnej głównej wersji.

Apple nie dało wtedy jasno do zrozumienia, że ​​jest to opcja tymczasowa, ale ostatnia aktualizacja bezpieczeństwa systemu iOS 14, w postaci iOS 14.8.1, została wydana w październiku – nie było i nie będzie kolejnych aktualizacji. W rzeczywistości, jak pisałem w zeszłym tygodniu, na iPhonie z systemem iOS 14.8 aktualizacja iOS 14.8.1 nie jest już w ogóle dostępna. Obecnie iOS 15.2.1 to jedyna opcja aktualizacji dla wszystkich iPhone’ów z systemem iOS 14.

Chociaż Apple powiedziało, że użytkownicy mogą poczekać, aż będą gotowi do aktualizacji, wydaje się, że firma oczekuje teraz, że ludzie zainstalują aktualizację iOS 15. Użytkownicy iPhone’ów i iPadów, którzy chcą mieć najnowsze aktualizacje zabezpieczeń, będą musieli zainstalować najnowsze wersje iOS 15 i iPadOS 15.

‌iOS 15‌ jest dostępny na wszystkich urządzeniach, na których można uruchomić iOS 14, a usunięcie opcji aktualizacji iOS 14 ma zachęcić ludzi, którzy nadal korzystają z iOS 14, do ostatecznego zainstalowania nowego oprogramowania. Apple w zeszłym tygodniu opublikowało statystyki dotyczące udziału instalacji iOS 15 i okazuje się, że nie był on tak popularny, jak wcześniejsze aktualizacje iOS.

Uaktualnienie mobilnego systemu operacyjnego iOS 15 jest zainstalowana na zaledwie 72 procentach urządzeń Apple’a z ostatnich czterech lat, co jest znacznie niższym wskaźnikiem rozpowszechnienia niż w przypadku wcześniejszych wersji iOS-a, więc być może nie jest niespodzianką, że Apple kończy swoje „tymczasowe” wsparcie dla iOS 14.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors | Ars Technica