Na UW stworzono mapę świata Wiedźmina

Kartografowie z Uniwersytetu Warszawskiego stworzyli mapę prezentującą uniwersum Wiedźmina – możesz na niej sprawdzić gdzie leży Rivia czy Cintra?

Mapa: Świat Wiedźmina (The world of the Witcher)
Mapa: Świat Wiedźmina (The world of the Witcher)

Jest to jednak pierwsza tak szczegółowa mapa dokładnie przedstawiająca rzeźbę terenu, przebieg granic i rzek, położenie wysp i lokalizację miast sklasyfikowanych według liczby mieszkańców.  Na mapie zaznaczono wiele miejsc znanych z książek Andrzeja Sapkowskiego, ale także z komiksów oraz gier komputerowych.

Na mapie można zobaczyć położenie wiedźmińskiej kwatery w Kaer Morhen, czy też sprawdzić gdzie jest Wyzima – stolica Temerii, w której Geralt walczył ze strzygą w pierwszym opowiadaniu łódzkiego pisarza.

Jak daleko jest z Archipelagu Skellige do Cintry? Na to i inne pytania dotyczące wiedźmińskich lokacji z znajdziesz odpowiedzi na mapie „Świat Wiedźmina” (ang. „The world of the Witcher”).

Pozwala ona prześledzić losy bohaterów, zrozumieć geopolitykę Królestw Północy i topografię Kontynentu. Mapa wiedźmińskiego świata jest inspirowana dziełami Andrzeja Sapkowskiego i wielu innych twórców opisujących stworzony przez niego świat. Zawiera obiekty wspomniane we wszystkich dziełach: książkach, serialach, grach i komiksach.

Może Cię zainteresować także: „Koło czasu” moim serialem fantasy 2021 roku

Zamieszczono na niej również wiele nazw i obiektów geograficznych wymyślonych na potrzeby uzupełnienia mapy. Ogólny układ państw, pasm górskich i głównych rzek jest spójny z mapami opracowanymi do tej pory przez fanów. Jest to jednak pierwsza tak szczegółowa mapa dokładnie przedstawiająca rzeźbę terenu, przebieg granic i rzek, położenie wysp i lokalizację miast sklasyfikowanych według liczby mieszkańców.  

Liczba detali na mapie jest imponująca, do tego stopnia, że uwzględniono nawet rzeźby terenu, umiejscowienie rzek oraz pasm górskich.

Zobacz mapę w wysokiej rozdzielczości.

Możesz także sprawdzić interaktywną mapę Kontynentu, stworzoną przez Netfliksa.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Atlas 2022 (UW)