Nie-smartfon Benco V80s, ale po co to komu?

Urządzenie o wysokim poziomie bezpieczeństwa – Benco V80s 4G – zostało wprowadzone na rynek bez funkcji GPS i kamer.

Benco V80s 4G

Nieznany chiński producent smartfonów wprowadził na rynek urządzenie o nazwie Benco V80s 4G (nie-smartfon, bo nie ma jednej z głównych funkcji smartfona). Telefon jest pozbawiony aparatu i modułu GPS. Inne specyfikacje obejmują chipset UNISOC SC9863A, 6,5-calowy ekran HD+ i baterię 5000 mAh. Informacje o jego cenie i dostępności na razie nie są znane.

Chińscy producenci smartfonów nigdy nie stronili od wydawania skandalicznie wyglądających smartfonów. Zwykle specyfikacje są znakomite, ale ten nowy produkt ma zupełnie nowe podejście. Mało znany producent OEM Benco wprowadził na rynek dość ciekawy gadżet. Firma twierdzi, że Benco V80s to telefon skoncentrowany na prywatności, który podobno utrudni śledzenie Cię przez „złośliwe oprogramowanie”.

Pod obudową Benco V80s ma mocno rozczarowujący sprzęt. Na początek obsługuje przestarzały chipset UNISOC SC9863A z 2018 roku, który ma osiem rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 1,6 GHz i procesor graficzny Imagination GE8322. Pamięć RAM i pamięć masowa są ograniczone odpowiednio do 4 GB i 64 GB, ale tę ostatnią można rozszerzyć za pomocą karty micro SD. Z jakiegoś powodu telefon ma wycięcie w stylu kropli wody na ekranie, mimo że nie ma tam aparatu.

Benco V80s czerpie energię z akumulatora o pojemności 5000 mAh, który wydaje się, że nie obsługuje szybkiego ładowania. To powinno wystarczyć na 6,5-calowy ekran LCD HD+ IPS telefonu. Opcje łączności obejmują 4G LTE, dwuzakresowe Wi-Fi i Bluetooth. Istnieje również zamontowany z tyłu czujnik odcisków palców do uwierzytelniania biometrycznego. Brak funkcji GPS w Benco V80s budzi ciekawość. Niewiadomo, czy Benco fizycznie usunął moduł GPS z każdego urządzenia, czy wyłączył go za pomocą oprogramowania.

Benco nie wspomniało o cenie i dostępności V80s na swojej stronie internetowej. Co ciekawe, telefony marki Benco są dostępne tylko w Nepalu, Indonezji, Meksyku, Bangladeszu i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dlatego jest mało prawdopodobne, aby Benco V80s były dostępne poza tymi obszarami. Możemy spodziewać się, że będzie kosztować około 100 USD lub mniej, biorąc pod uwagę, że jego specyfikacja wygląda jak coś, co zostało wprowadzone na rynek w 2019 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Benco Mobile | GPS Arena | NotebookCheck