Adaptacja powieści „Niebo jest wszędzie” pojawi się 11 lutego na Apple TV+

Filmowa adaptacja powieści „Niebo jest wszędzie” powiększy bibliotekę filmową serwisu Apple TV+ już 11 lutego 2022 roku.

„Niebo jest wszędzie” film Apple TV+ (2022)

W rozmowie z Entertainment Weekly reżyserka filmu Niebo jest wszędzie (tyt. oryg. The Sky is Everywhere) Josephine Decker powiedziała, że ​​zawsze chciała nakręcić film, w którym można przeżyć każdą emocję – w której śmiejesz się i płaczesz, znajdujesz napięcie i relaksujesz się, czujesz się sexy, czujesz się przestraszony.

Film został nakręcony na podstawie książki Jandy Nelson o tym samym tytule. Scenariusz łączy komedię z tragedią, pozwala nam przebywać w zabawnej niezręczności i dreszczyku pierwszej miłości obok surowej rzeczywistości żalu. I wpuszcza nas w dziką wyobraźnię Lennie.

Siedemnastoletnia Lennie (Grace Kaufman) jest załamana po niespodziewanej śmierci starszej siostry (Havana Rose Liu). Jedyną osobą, przy której czuje mniejszy ból, jest chłopak siostry, Toby, który cierpi tak samo jak ona. Są ze sobą coraz częściej, coraz bliżej. Nic nie mogą na to poradzić – ani na potworne wyrzuty sumienia.

Wszystko staje się jeszcze bardziej trudne, gdy w szkole zjawia się nowy chłopak, Joe. A Lennie z przerażeniem odkrywa, że nie może przestać myśleć o jego czarnych oczach i miękkich ustach…

Czy można przeżywać żałobę i myśleć o chłopaku? Rozpaczać i równocześnie być tak szczęśliwą?
A może miłość jest właśnie po to, by nie dać się prześladować temu, co przepadło, i tylko trwać w zachwycie nad tym, co było…

Niebo jest wszędzie pojawi się w piątek, 11 lutego 2022 r., jako ekskluzywny dodatek Apple TV+.

Jest to już drugi projekt Apple’a i studia produkcyjnego A24. Pierwszy projekt zrodzony z tego partnerstwa nosi nazwę On the Rocks, w którym występują aktorzy Bill Murray (Pogromcy duchów, Caddyshack) i Rashida Jones (Biuro). Film wyreżyserowała Sofia Coppola (Lost in Translation, The Beguiled). Apple i A24 są obecnie zaangażowane w wieloletnią umowę produkcyjną.

Apple udostępniło następującą notkę o nadchodzącym filmie:

Ukryta wśród magicznych sekwoi północnej Kalifornii i otoczona ogromnymi różami swojej babci, 17-letnia Lennie Walker, zmaga się z przytłaczającym smutkiem po nagłej stracie swojej starszej siostry Bailey. Kiedy Joe Fontaine, charyzmatyczny nowy chłopak ze szkoły, wkracza w życie Lennie, zbliżają się do siebie.

Ale skomplikowana relacja Lennie ze zdruzgotanym chłopakiem jej siostry, Tobym, zaczyna wpływać na rodzącą się miłość Lennie i Joego. Dzięki swojej żywej wyobraźni i szczeremu, skonfliktowanemu sercu, Lennie kieruje się pierwszą miłością i pierwszą stratą, aby stworzyć własną piosenkę.

Nowy film wyreżyserowała Josephine Decker, a Di Novi Pictures wyprodukowało projekt z Denise Di Novi i Margaret French Isaac.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+