iPhone ma już 15 lat!

Dokładnie 9 stycznia 2007 roku – 15 lat temu – Steve Jobs zapowiedział pierwszego iPhone’a, który całkowicie odmienił rynek smartfonów.

iPhone - 15 lat

Wierzcie lub nie, ale minęło właśnie 15 lat odkąd Steve Jobs wszedł na scenę, aby zaprezentować pierwszego iPhone’a. Jobs wyszedł na scenę na konferencji Macworld w Moscone West w San Francisco, aby ogłosić iPhone’a, zachwalając, że jest to zarówno „szerokoekranowy iPod z dotykowym sterowaniem”, „rewolucyjny telefon komórkowy” i „przełomowy komunikator internetowy” w jednym.

Jobs ogłosił iPhone’a 9 stycznia 2007 roku, a do sprzedaży trafił 29 czerwca 2007 r. Podczas przemówienia na Macworld Jobs powiedział, że Apple „wynalazło telefon na nowo” – wydając iPhone’a. 15 lat później nie ulega wątpliwości, że Apple wówczas właśnie to zrobiło. Nieco przypadkowo, BlackBerry właśnie zakończył wsparcie dla wszystkich smartfonów z BlackBerry OS od 4 stycznia 2022 roku.

Specyfikacja oryginalnego iPhone’a obejmowała: 3,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480×320 pikseli, fizyczny przycisk Home i tylny aparat o rozdzielczości 2 MP. iPhone był również wyposażony w niewygodne gniazdo słuchawkowe, 30-stykowe złącze dokujące. Rewolucyjny smartfon posiadał 16 GB pamięci wewnętrznej i był dostępny wyłącznie z łącznością AT&T w Stanach Zjednoczonych.

15. rocznica ogłoszenia iPhone’a to świetna wymówka, aby ponownie przeżyć oryginalną przemowę z Macworld 2007. Sprawdź ją poniżej:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple