WordPress 5.8.3 z poprawkami bezpieczeństwa

Wydana w czwartek 6 stycznia 2022 roku aktualizacja systemu WordPress 5.8.3 zawiera głównie poprawki bezpieczeństwa.

Aktualizacja zabezpieczeń WordPress 5.8.3 (6 stycznia 2022 r.)

Najnowsza wersja systemu do zarządzania treścią WordPress 5.8.3 zawiera cztery poprawki zabezpieczeń. Ponieważ jest to wersja zawierająca zabezpieczenia, zaleca się natychmiastowe zaktualizowanie witryn, które oparte są o tego CMS-a. Wszystkie wersje od WordPress 3.7 wzwyż również zostały zaktualizowane.

WordPress 5.8.3 to wersja zabezpieczeń o krótkim cyklu. Następnym głównym wydaniem będzie wersja 5.9, która jest już na etapie Release Candidate. Publiczne wydanie wersji WordPressa 5.9 zaplanowane jest na 26 stycznia 2022 roku.

Możesz zaktualizować swoja stronę do WordPressa 5.8.3, pobierając go z WordPress.org lub przechodząc w panelu administracyjnym do KokpitAktualizacje i klikając Aktualizuj teraz. W tym miejscu sprawdzisz także aktualnie zainstalowaną wersję WordPressa. Jak przed każdą aktualizacją zaleca się wykonanie kopii zapasowej.

Jeśli masz witryny obsługujące automatyczne aktualizacje w tle, proces aktualizacji już się rozpoczął i z pewnością masz już zainstalowaną poprawkę u siebie.

Wersje WordPressa od 3.7 do 5.8 dotknięte były czterema problemami związanymi z bezpieczeństwem. Jeśli nie zaktualizowałeś jeszcze systemu do wersji 5.8, to wszystkie wcześniejsze wersje WordPressa począwszy od 3.7 zostały również zaktualizowane w celu rozwiązania problemów z bezpieczeństwem:

  • problem z zapisanym XSS poprzez post slugs,
  • problemu z wstrzykiwaniem obiektów w niektórych instalacjach wielostanowiskowych,
  • podatności na wstrzyknięcie SQL w WP_Query,
  • podatności na wstrzyknięcie SQL w WP_Meta_Query (dotyczy tylko wersji 4.1-5.8).

Członkowie społeczności mogą zgłaszać błędy do członków zespołu ds. bezpieczeństwa WordPressa w celu wyeliminowania potencjalnych luk bezpieczeństwa i wdrożenia poprawek w przyszłości.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź stronę dokumentacji 5.8.3 HelpHub.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WordPress