Głośniki Google bez grupowej kontroli głośności – Sonos wygrał

Twoje domowe głośniki Google wkrótce stracą jedną ze swoich funkcji, ponieważ Sonos pozwał giganta o naruszenie patentów i wygrał.

Głosnośc grup głośników SONOS vs Google (patent)

Firma Google została zmuszona do zmiany sposobu działania głośników Nest. Głośniki obsługujące Cast również stracą kontrolę grupowej głośności. Jeśli masz w domu wiele inteligentnych głośników Google, musisz wiedzieć o pewnym orzeczeniu prawnym — ponieważ wpłynie to na sposób działania grup głośników.

Po tym, jak amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego orzekła, że ​Google ​narusza patenty Sonos, firma ogłosiła już rozwiązania programowe, w tym „konieczność indywidualnego dostosowania każdego głośnika zamiast używania kontrolera głośności grupy” i że użytkownicy nie będą już mogli dostosować głośność grupy głośników za pomocą przełącznika głośności telefonu. Zmiana jest wynikiem „niedawnego orzeczenia prawnego”.

Kiedy pojawiła się wiadomość o decyzji patentowej, Google poinformowało serwis The Verge, że otrzymał projekty nienaruszające praw, które zostały zatwierdzone przez ITC. Sonos ostrzegł jednak, że Google może być zmuszone do „obniżenia lub wyeliminowania funkcji produktu”, aby zachować zgodność, i z pewnością wydaje się, że tak się dzieje. Po prostu niekoniecznie spodziewaliśmy się, że wkrótce się to rozegra, biorąc pod uwagę, że Google ma 60 dni na zapewnienie zgodności swoich urządzeń.

Google skopiowało technologię wielostrefowych głośników Sonos

Zmiany wydają się całkiem spore – dotyczą usunięcia funkcji regulacji dźwięku multi-room dla głośników Google’a, która pozwalała synchronizować głośniki razem i odtwarzać dźwięk na wszystkich naraz. Na przykład zamiast mówić „hej Google, ustaw głośność na 40 procent na głośnikach w salonie”, musisz zmienić głośność każdego z nich za pomocą asystenta, aplikacji Google Home lub wyświetlacza Nest Hub .

Google twierdzi również, że „mała grupa użytkowników” będzie musiała użyć określonej aplikacji, aby skonfigurować swoje inteligentne urządzenia i je zaktualizować, a Google ostrzega użytkowników, że jeśli ich grupa głośników zawiera produkty innych producentów, może być konieczna ich aktualizacja do najnowszego oprogramowania układowego, aby nadal funkcjonowały jako część tej grupy głośników.

Google kończy swój wpis na blogu, mówiąc, że „będzie działać, aby zminimalizować wszelkie dodatkowe zmiany”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge