Głośnik Wi-Fi Symfonisk 2. gen. w sklepach IKEA

Głośniki półkowe Symfonisk drugiej generacji Ikei i Sonosa doczekały się lekkiego odświeżenia i dostępne są już w sprzedaży w Polsce.

Głośniki WiFi Symfonisk 2. gen. (IKEA i SONOS)

Firma Ikea we współpracy z Sonosem po cichu zaktualizowała głośniki półkowe Symfonisk o wersję drugiej generacji, która jest już dostępna w Polsce, także w sklepie online. Nowe modele głośników Wi-Fi Symfonisk 2. gen. mają szybszy procesor, więcej pamięci i zużywają znacznie mniej energii w trybie czuwania.

W przeciwieństwie do niedawno odnowionej lampy Symfonisk, która otrzymała zupełnie nowy wygląd, głośniki półkowe drugiej generacji różnią się znacznie mniej od swojego poprzednika. Nadal mają tę samą podstawową konstrukcję w stylu półki i są kompatybilne z siecią głośników Sonos i Apple Airplay 2.

Ikea wprowadziła jednak pewne wewnętrzne zmiany, dodając szybszy procesor, więcej pamięci i zmniejszyła zużycie energii w trybie gotowości. Dodano również dłuższy kabel zasilający, który powinien być pomocny dla każdego, kto próbuje zamontować głośnik w niezręcznie okablowanych pomieszczeniach.

Ale największą zmianą (największa jest tutaj pojęciem względnym) są przyciski, w których Ikea lekko zaktualizowała układ z modelu pierwszej generacji, zamieniając kolejność przycisków zwiększania głośności i odtwarzania/pauzy tak, aby dwa przyciski głośności były teraz obok siebie inny.

Głośnik SYMFONISK 1. generacji (po lewej) w porównaniu z nowym modelem 2. gen. (po prawej)
Głośnik SYMFONISK 1. generacji (po lewej) w porównaniu z nowym modelem 2. gen. (po prawej)

Ale poza tymi poprawkami, Ikea nie wydaje się zbytnio mieszać z formą. Nowy Symfonisk 2. generacji, podobnie jak oryginał, nadal jest dostępny zarówno w czarnym i białym kolorze. Nowy model może być łączony w system stereo z modelami pierwszej generacji.

Nie jest jasne, kiedy Ikea wprowadzi na rynek nowe głośniki Symfonisk na całym świecie, ale modele drugiej generacji są już dostępne na polskiej witrynie Ikei za 499 zł.

Układ przycisków w głośnikach WiFi Symfonisk 2. generacji
Układ przycisków w głośnikach WiFi Symfonisk 2. generacji

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Ikea Polska | The Verge