Freestyle to projektor HD, inteligentny głośnik i nastrojowe oświetlenie w jednym

Samsung stworzyło przenośny, obrotowy projektor Freestyle, który łączy w sobie także funkcje inteligentnego głośnika oraz reflektora.

Projektor Freestyle firmy Samsung

Firma Samsung wprowadziła na rynek zabawnie wyglądający projektor o nazwie Freestyle skierowany do pokolenia Z i milenialsów. Urządzenie nie tylko wyświetla obrazy w jakości HD na ścianie, ale może również służyć jako inteligentny głośnik i źródło nastrojowego oświetlenia. Urządzenie można dowolnie obracać na stojaku.

„Freestyle to jedyny w swoim rodzaju projektor nastawiony na najwyższą wszechstronność i elastyczność, aby sprostać zmieniającemu się stylowi życia konsumentów” — powiedział Simon Sung z Samsunga. „Bez ograniczeń przestrzeni i kształtu Freestyle jest zabawnym i wszechstronnym urządzeniem, którego można używać w dowolny sposób, jaki preferują konsumenci”.

Cylindryczny projektor DLP mierzy 4 ✕ 6,8 ✕ 3,7 cala (~10 ✕ 17 ✕ 9 cm) z podstawą i waży zaledwie 0,8 kg. Jest w stanie wyświetlać obrazy o przekątnej do 100 cali i rozdzielczości 1920 ✕ 1080 pikseli, z kompensacją ruchu i obsługą HDR10, ale oferuje tylko natywny kontrast 300:1 (chociaż jest to ulepszenie) i tylko 550 lumenów LED – czyli nie jest bardzo jasny i prawie ograniczy użytkowanie w ciemnym pokoju, aby uzyskać najlepsze efekty wizualne.

Automatyczna korekcja trapezu, automatyczne ustawianie ostrości i automatyczne poziomowanie powinny jednak sprawić, że konfiguracja będzie stosunkowo prosta, podczas gdy podstawa może obrócić obiektyw o 180 stopni, co zapewnia wszechstronność rozmieszczenia – pozwalając na rzucanie treści na blat stołu, podłogę, ścianę lub ekran (oczywiście) i sufity też.

Statyw projektora Freestyle pozwala urządzeniu obracać się o 180 stopni, aby łatwo przenosić obrazy ze ściany na sufit

Łączność odbywa się przez Wi-Fi i Bluetooth 5.2, z urządzeniem zdolnym do wyświetlania treści przesyłanych ze smartfona, a także przez porty USB-C i HDMI. Wbudowany system dźwiękowy ma moc 5 W z podwójnym radiatorem pasywnym i dyspersją 360 stopni oraz obsługą Dolby Digital Plus. A gdy projektor nie rzuca obrazów ani nie służy jako nastrojowa lampa, urządzenie może być używane jako głośnik Bluetooth – w rzeczywistości nastrojowe oświetlenie może w razie potrzeby zapewnić wyświetlane efekty wizualne w rytm muzyki.

Freestyle nie ma własnej baterii, ale jest kompatybilny z zewnętrznymi bankami energii (50 W/20 V lub więcej) i jest uważany za pierwszy „przenośny ekran, który działa po podłączeniu do standardowego gniazdka”.

Przenośny projektor Freestyle od Samsunga (parametry)
Przenośny projektor Freestyle od Samsunga (parametry)

Uzupełniając kluczowe specyfikacje, źródło światła LED urządzenia jest zgłaszane jako dobre i ma wystarczyć do 20.000 godzin, działa na systemie operacyjnym Samsung Tizen, dzięki czemu użytkownicy mogą oczekiwać funkcji dostępnych w telewizorach Smart firmy, a Bixby i Alexa są dostępne do sterowania głosowego za pośrednictwem mikrofonów dalekiego zasięgu.

Freestyle można już zamawiać w przedsprzedaży za 899,99 USD (ok. 3650 zł), a globalna dostępność ma nastąpić w nadchodzących miesiącach. Poniższy optymistyczny film przedstawia projektor w użyciu:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: strona produktu