Apple pierwszą na świecie firmą z kapitalizacją 3 bln USD

Wczoraj, Apple na krótko stało się firmą o wartości 3 bilionów dolarów, co czyni ją pierwszą firmą na świecie, której udało się to osiągnąć.

Wartość akcji firmy Apple (3 stycznia 2022 r. kapitalizacja 3 bln USD)

Wiadomość pojawiła się po tym, jak w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku cena akcji firmy (AAPL) osiągnęła 182,86 USD i nastąpiło to niecałe 18 miesięcy po tym, jak Apple osiągnął granicę 2 bilionów dolarów. Apple osiągnął również wycenę 1 biliona dolarów mniej niż cztery lata temu.

Apple odnotował wzrost cen akcji o ponad 40% w ciągu ostatniego roku, ponieważ nadal publikuje imponujące kwartalne dane finansowe. Firma widziała również, jak jej działalność usługowa rozwija się, by stać się firmą samą w sobie, a niektórzy sugerują, że same usługi to oferta warta 1,5 biliona dolarów.

Usługi te obejmują Apple Music, Apple Arcade, iCloud i Apple Fitness+, nie wspominając o Apple TV+. Apple oferuje również Apple One, opcję łączenia subskrypcji, która łączy wiele usług pod jednym dachem.

Apple prawdopodobnie odnotuje dalszy wzrost cen akcji, a 2022 będzie kolejnym dobrym rokiem pod względem wprowadzanych na rynek produktów. Oczekuje się, że zobaczymy zaktualizowane notebooki MacBook Air, zasilane nowym chipem M2. Prawdopodobnie odświeżony Mac Pro z układem krzemowym Apple’a, podczas gdy większy iMac dołączy do istniejącej 24-calowej maszyny z M1, która jest już w sprzedaży.

Przewiduje się, że Apple zgarnie w bieżącym kwartale ponad 118 miliardów dolarów. Obecny rekordowy kwartał Apple’a wyniósł 111,4 miliarda dolarów, a liczba ta zostanie przekroczona raczej wcześniej niż później.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CNBC| Apple | NASDAQ