Najpopularniejsze filmy i seriale Netfliksa w święta 2021

Ranking Top 10 w tygodniu zaczynającym się 20 grudnia — wielki sukces „Nie patrz w górę”, „Niewybaczalne” wśród najpopularniejszych filmów.

TOP filmy i seriale Netfliksa w tygodniu świątecznym zaczynającym się 20 grudnia 2021 roku
TOP filmy i seriale Netfliksa w tygodniu świątecznym zaczynającym się 20 grudnia 2021 roku

Film Nie patrz w górę Adama McKaya wskoczył na 1. miejsce w weekend otwarcia. Widzowie z pełnym zaangażowaniem oglądali tę produkcję przez 111,03 mln godzin, dzięki czemu film znalazł się wśród 10 najpopularniejszych tytułów w 94 krajach. I nie był to jedyny odnotowany rekord — na liście Top 10 znajdują się obecnie dwa filmy z Sandrą Bullock , bo thriller dramatyczny Nory Fingscheidt Niewybaczalne cieszy się równie dużym zainteresowaniem co Nie otwieraj oczu . „Niewybaczalne” znajduje się na 8. miejscu (186,90 mln godzin oglądania) zaledwie trzy tygodnie od premiery.

Już drugi tydzień z rzędu 2. sezon Wiedźmina dzierży tytuł najpopularniejszego serialu anglojęzycznego (168,46 mln godzin), a 5. część serialu La Casa De Papel (Dom z papieru) już po raz dziesiąty króluje wśród seriali nieanglojęzycznych. Tymczasem mający niedawno premierę francuski familijny film przygodowy Vicky and Her Mystery (Mystère) znalazł się na 1. miejscu wśród filmów nieanglojęzycznych, odnotowując 8,15 mln obejrzanych godzin.

A skoro o Francji mowa, to może wiecie którędy do Saint-Tropez? Najnowszy sezon Emily w Paryżu trzyma się wysoko, bo na 2. miejscu listy seriali anglojęzycznych — fani skomplikowanych trójkątów miłosnych, pełnej blichtru scenerii i niesamowitych trendów modowych spędzili przy tej produkcji aż 107,64 mln godzin. Sezon 1. także znalazł się na liście w 53 krajach. 

Ze względu na okres świąteczny wśród ulubionych tytułów w zeszłym tygodniu znalazły się: Kronika świąteczna (1 i 2), Kalifornijskie święta: Światła miasta, Chłopiec zwany Gwiazdką, Święta u zrzędów, Z dala od świąt oraz Dawid i elfy

Nowe tytuły na liście Top 10 to m.in.: koreańska komedia romantyczna Nasze ukochane lato, meksykański komediodramat Córka innej matki (Madre solo hay dos), serial science fiction The Silent Sea, norweski serial Dziewczyna z Oslo, film o superbohaterze Murali Błyskawica oraz film anime dla dzieci Stand By Me Doraemon 2.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska