Użytkownicy serwisów Meta ofiarami ataków phishingowych

Przestępcy wykorzystujący fałszywe strony internetowe przeprowadzali tysiące ataków phishingowych na użytkowników Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa.

Ikony serwisów Meta

Próbując powstrzymać trwające ataki phishingowe, Meta (wcześniej znana jako Facebook) złożyła pozew federalny w sądzie w Kalifornii. Meta twierdzi, że atakujący próbowali ukraść dane logowania użytkowników Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa.

Osoby atakujące stworzyły fałszywe strony logowania, które wyglądem przypominały platformy mediów społecznościowych Meta, aby uzyskać dane logowania użytkowników. Celem było oszukanie użytkowników, aby podali swoje dane uwierzytelniające, takie jak nazwy użytkownika i hasła.

Oto, co Jessica Romero, dyrektor ds. platformy i postępowania sądowego w Meta, powiedziała o programie phishingowym: W całej branży rośnie liczba raportów o atakach phishingowych, a my podejmujemy tę akcję, aby odkryć tożsamość osób stojących za atakiem i zatrzymać ich szkodliwe postępowanie.

Według wpisu na blogu Meta, oszustwo phishingowe obejmowało ponad 39.000 fałszywych stron internetowych. Aby zamaskować swój atak, oszuści wykorzystali usługę przekazywania, która przekierowywała ruch internetowy na ich strony phishingowe, jednocześnie ukrywając ich prawdziwą lokalizację i tożsamość. Usługa przekazywania zamaskowała również dostawców hostingu internetowego oskarżonych.

W oświadczeniu dotyczącym sprawy, Meta zauważyła, że ​​liczba ataków phishingowych znacząco wzrosła od marca tego roku i że firma zawiesiła tysiące adresów URL do takich stron phishingowych. Chociaż Meta nie wie, kto stworzył strony phishingowe, pozew jest kolejnym krokiem w jej działaniach mających na celu ochronę bezpieczeństwa i prywatności ludzi. Złożony przez Meta pozew pokazuje stanowisko firmy wobec tych, którzy próbują nadużywać jej platform.

W swoim poście na blogu dotyczącym pozwu Meta stwierdziła, że ​​będzie nadal walczyć z atakami phishingowymi, które próbują oszukać jej użytkowników, oraz że udostępnia strony phishingowe innym platformom, aby mogły one również blokować atakujących.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Meta | facebook