DuckDuckGo pracuje nad przeglądarką na komputery

Znana z silnej ochrony prywatności wyszukiwarka DuckDuckGo będzie wkrótce miała także swoją, skoncentrowaną na prywatności przeglądarką internetową na komputery.

Przeglądarka internetowa DuckDuckGo na komputery i urządzenia mobilne

DuckDuckGo, firma najbardziej znana ze swojej wyszukiwarki o tej samej nazwie, która skupia się na prywatności, pracuje nad przeglądarką na komputery, która powinna koncentrować się na unikaniu śledzenia w całym środowisku internetowym. We wpisie na oficjalnym blogu firmy dyrektor generalny DuckDuckGo, Gabriel Weinberg, zdradził jak będzie wyglądać przyszła przeglądarka i zauważa, że ​​możemy oczekiwać, że będzie działała tak samo, jak jej aplikacja do przeglądania na urządzeniach mobilnych.

Weinberg wyjaśnia, że ​​przeglądarka na komputerze domyślnie zapewnia „solidną ochronę prywatności”, bez konieczności przełączania jakichkolwiek ukrytych ustawień bezpieczeństwa. Podobnie jak aplikacja mobilna, odpowiednik na komputery będzie wyposażony w ten sam przycisk „Fire”, który jednym kliknięciem natychmiast wymazuje całą historię przeglądania, zapisane dane i karty.

Przeglądarka jest również oparta na „silnikach renderujących dostarczanych przez system operacyjny” – tak jak na urządzeniach mobilnych – które według Weinberga stworzą ładniejszy interfejs bez zbędnego bałaganu, który pojawia się w popularnych przeglądarkach. Weinberg twierdzi również, że wczesne testy przeglądarki wskazują, że jest ona „znacznie szybsza” niż Google Chrome.

Przeglądarka jest obecnie w fazie zamkniętych testów beta na urządzenia z systemem macOS, ale tweet Weinberga sugeruje, że DuckDuckGo przygotowuje ją również na Windowsa. Nie ma ani słowa, kiedy przeglądarka na komputery stanie się publicznie dostępna.

Przeglądarka internetowa DuckDuckGo na komputery i urządzenia mobilne
Przeglądarka internetowa DuckDuckGo na komputery i urządzenia mobilne

W zeszłym miesiącu firma DuckDuckGo wprowadziła wbudowane narzędzie do swojej aplikacji do przeglądania mobilnego, które ma uniemożliwić aplikacjom śledzenie użytkowników na Androidzie. A w lipcu firma wprowadziła usługę ochrony poczty e-mail, która usuwa wszelkie moduły śledzące dołączone do Twoich e-maili.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: DuckDuckGo | The Verge