OPPO Find N jest pierwszym składanym smartfonem od OPPO

Podczas drugiego dnia OPPO INNO DAY 2021 zaprezentowano OPPO Find N, nad którym producent pracował aż 4 lata, wydając 6 generacji prototypów.

Pierwszy składany smartfon OPPO Find N

Nowy OPPO Find N, jako pierwszy składany smartfon, wykorzystuje poziomą proporcję (oryg. Landscape Ratio) w wewnętrznym wyświetlaczu. Tym samym zapewnia użytkownikom większą płynność przełączania się między 7,1-calowym wewnętrznym wyświetlaczem a 5,49-calowym wyświetlaczem zewnętrznym. Dzięki proporcjom 8,4:9, wewnętrzny wyświetlacz rozkłada się bezpośrednio do trybu poziomego, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać filmy, grać lub czytać bez konieczności obracania urządzenia. Po złożeniu, wyświetlacz zewnętrzny o proporcjach 18:9 można bez problemu obsługiwać jedną ręką.

Zawias Flexion w OPPO Find N składa się ze 136 komponentów spasowanych z precyzją do 0,01 mm, zapewniając wyjątkowo płynne działanie. Unikalna konstrukcja zawiasu OPPO, nawiązująca budową do kropli wody, rozwiązuje niektóre z największych problemów składanych urządzeń. Mechanizm poszerza kąt zagięcia wyświetlacza i tworzy bufor, gdy wyświetlacz się zagina, co w rezultacie minimalizuje załamanie, które jest do 80% mniej zauważalne w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Zostało to potwierdzone przez instytut TUV. Taka konstrukcja praktycznie eliminuje również przerwę między wyświetlaczami po złożeniu, oferując bardziej zintegrowany wygląd i lepszą ochronę wewnętrznego wyświetlacza przed zarysowaniem.

Konstrukcja krzywki i struktury sprężynowej wewnątrz zawiasu Flexion pozwala urządzeniu swobodnie działać pod dowolnym kątem rozłożenia w zakresie 50-120 stopni. Wraz z szeregiem funkcji oprogramowania, które wykorzystują potencjał składanego wyświetlacza, tryb FlexForm w OPPO Find N pozwala użytkownikom  w pełni dostosować urządzenie do swoich potrzeb.

OPPO dostosowało interfejs użytkownika, by działał lepiej i wydajniej w kompatybilnych aplikacjach, takich jak Muzyka, Notatki i Aparat. Dla przykładu, w aplikacji Notatki, OPPO Find N może przekształcić się w mini laptopa, pozwalając na robienie notatek. Smartfon może również służyć jako własny statyw, dzięki czemu tworzenie materiałów 4K, rozmowy wideo i spotkania online są prostsze do przeprowadzenia i nie wymagają użycia rąk.

Ergonomiczny design

OPPO Find N to pierwszy składany smartfon, który wykorzystuje zakrzywioną konstrukcję 3D na obu zewnętrznych krawędziach. Ułatwia to znacznie chwyt i ułożenie w dłoni, a jednocześnie pozwala zachować mu elegancki wygląd. Opływowe krzywizny obudowy wizualnie obniżają wysokość modułu aparatu. Z kolei tylny panel pokryty jest Gorilla Glass Victus, a płyta aparatu jest ceramiczna. OPPO Find N dostępny jest w trzech kolorach – czarnym, białym i fioletowym. 

Wyświetlacz gładki jak lustro 

Gładki, 12-warstwowy wyświetlacz OPPO oferuje doskonałą ochronę i trwałość oraz współpracuje z zawiasem Flexion, zapewniając płynne składanie. Wyświetlacz został pokryty 0,03 mm warstwą szkła Flexion UTG (ultracienkie szkło), co w porównaniu do 0,6 mm standardowego szkła w smartfonach, pozwala na wyjątkowe łatwe zginanie, a także gwarantuje dużą wytrzymałość. 

Wyświetlacz może być składany ponad 200 000 razy, zachowując przy tym płynność składania i brak załamań, co zostało potwierdzone przez TUV. Wewnętrzny ekran wykorzystuje wyświetlacz LTPO z inteligentną technologią dynamicznej częstotliwości odświeżania, która dostosowuje ją w zakresie 1-120 Hz w zależności od wyświetlanych treści. Wyświetlacz wewnętrzny obsługuje też częstotliwość próbkowania dotykowego do 1000 Hz.

OPPO dostroiło zarówno jasność, jak i kalibrację kolorów pomiędzy wewnętrznym i zewnętrznym wyświetlaczem. Oba ekrany oferują 10240 automatycznych poziomów jasności, zapewniając użytkownikom komfort w każdym rodzaju oświetlenia, z jasnością szczytową do 1000 nitów.

Innowacja w oprogramowaniu

Oprogramowanie OPPO Find N w pełni wykorzystuje potencjał konstrukcji. Wewnętrzny, 7,1-calowy wyświetlacz oferuje o 60% większy obszar wyświetlania niż standardowy 6,5-calowy ekran.

OPPO Find N można obsługiwać za pomocą nowych gestów, które czynią wielozadaniowość jeszcze bardziej intuicyjną. Podczas korzystania z kompatybilnej aplikacji, wystarczy przeciągnąć dwoma palcami z góry na dół na środku ekranu, by podzielić go na pół. Można też zmienić okno pełnoekranowe w okno pływające gestem ściągania wykonywanym czterema palcami. OPPO Find N obsługuje również tradycyjne gesty dzielenia ekranu, takie jak długie naciśnięcie i przeciągnięcie kompatybilnej ikony. Istnieje również opcja zapisywania kombinacji dzielenia ekranu na ekranie głównym.

Oprogramowanie OPPO Find N jest zoptymalizowane pod kątem umożliwiania łatwego przełączanie się pomiędzy dwoma ekranami. Podczas rozkładania telefonu, wyświetlana treść jest płynnie przenoszona z zewnętrznego ekranu na główny, wewnętrzny wyświetlacz. Z kolei po złożeniu urządzenia, użytkownik może przesunąć palcem w górę na ekranie zewnętrznym by móc dalej korzystać na nim z tych samych funkcji. Ponadto, istnieje szereg dostosowań klawiatury dla dużego wyświetlacza wewnętrznego, w tym dzielona klawiatura, która ułatwia pisanie za pomocą dwóch kciuków.

Aparat

OPPO Find N jest wyposażony w potrójny zestaw aparatów, na który składają się główny czujnik Sony IMX 766 o rozdzielczości 50 MP, ultraszerokokątny obiektyw 16 MP i teleobiektyw 13 MP, a także aparaty do selfie na wyświetlaczu wewnętrznym i zewnętrznym. 

Również kamera w pełni wykorzystuje potencjał nowej konstrukcji oraz możliwościami trybu FlexForm. Zawias Flexion w OPPO Find N pozwala urządzeniu służyć jako własny statyw, czyniąc go kompaktowym sprzętem do tworzenia filmów. Na przykład, tryb FlexForm sprawia, że  tworzenie materiałów poklatowych 4K  jest łatwe i nie wymaga użycia rąk pod dowolnym kątem w zakresie 50-120 stopni. Dodatkowo trzy tryby time lapse – smugi światła, nocne niebo, słońce i chmury – optymalizują ustawienia zdjęć i wideo za jednym kliknięciem. Gdy urządzenie jest pochylone pod kątem poniżej 60 stopni, wyświetlacz automatycznie przenosi podgląd obrazu na dolny ekran, aby ułatwić ustawienie ujęcia.

Oppo Find N - rentgen z boku

Nowy interfejs dzielonego aparatu w OPPO Find N daje możliwość korzystania z dużego, wewnętrznego wyświetlacza do robienia zdjęć z jednej strony, a następnie przeglądania, udostępniania lub usuwania ich z drugiej. Podczas robienia zdjęć głównym aparatem z rozłożonym wyświetlaczem, można korzystać jednocześnie z wewnętrznego, jak i zewnętrznego wyświetlacza, by zarówno użytkownik, jak i jego model mieli jednoczesny podgląd ujęcia.

Główny aparat może być używany do robienia jeszcze lepszej jakości selfie, wykorzystując ekran zewnętrzny do podglądu obrazu. Selfie można też robić za pomocą gestów dłoni, dzięki czemu można łatwo pozostać w kadrze bez konieczności naciskania spustu migawki.

Wydajność

Sercem OPPO Find N jest układ Qualcomm® Snapdragon™ 888 wsparty przez 12 GB LPDDR5 RAM i 512 GB pamięci masowej UFS 3.1. Duża bateria o pojemności 4500 mAh zapewnia całodzienny czas pracy, a 33W SUPERVOOC Flash Charge pozwala naładować baterię do 55% w 30 minut i do 100% w 70 minut. Smartfon jest również wyposażony w 15W bezprzewodowe ładowanie AIRVOOC (kompatybilne ze standardem Qi) i 10W zwrotne ładowanie bezprzewodowe. OPPO Find N ma boczny skaner linii papilarnych, który jest umieszczony w przycisku zasilania, a także system stereo ze wsparciem Dolby Atmos.

Dostępność

OPPO Find N trafi do sprzedaży w Chinach od 23 grudnia 2021 roku. Cena za wersję 8 GB + 256 GB wyniesie 7699 juanów, natomiast wersja 12 GB + 512 GB kosztować będzie 8999 juanów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Oppo Polska