Obserwuj nas w Wiadomościach Google!

Wiadomości Google, to jeden z najbardziej aktualnych kanałów z informacjami, które pojawiają się w sieci – zobacz, jak obserwować wybrane źródła wiadomości?

Obserwuj mobiRANK.pl w Google News (Wiadomościach Google)

Usługa Wiadomości Google (Google News) pomagają porządkować, znajdować i analizować wiadomości na każdy, wybrany temat Jeśli chcesz znajdować więcej artykułów, możesz samodzielnie zmienić ustawienia, wybrać interesujące Cie tematy, albo korzystać z tych proponowanych przez Google’a w sekcji Najważniejsze artykuły. Do maja 2018 roku Google publikował artykuły wydawców w aplikacji Kiosk Google, jednak od tego czasu zamienił aplikację na Wiadomości Google, spójną z zakładką w wyszukiwarce.

Oczywiście funkcje personalizacyjne i inne zaawansowane ustawienia dostępne są tylko po zalogowaniu się na swoje konto Google. Aby wyszukać dowolny temat kliknij w okno wyszukiwania i wpisz interesującą Cię frazę – algorytm znajdzie i wyświetli odpowiednie artykuły. Sekcja „Wszystkie materiały” pozwala poznać kontekst i różne punkty widzenia na daną sprawę. Tutaj materiały są personalizowane tylko na podstawie języka, regionu i sekcji z Twoimi subskrypcjami.

Usługa działa jako samodzielny serwis, jako część wyszukiwarki Google w przeglądarce internetowej na komputerach stacjonarnych oraz urządzeniach mobilnych, a także jako aplikacja mobilna na smartfony z systemami Android i iOS/iPadOS. Proponowane wiadomości wyświetlają się także po zalogowaniu w aplikacji Google.

Jak wyszukiwać konkretne treści?

 • Otwórz Wiadomości Google.
 • U góry kliknij Szukaj 🔎 (ikona lupy).
 • Wpisz wyszukiwane hasło, np. temat, o którym chcesz poczytać, miejsce, które chcesz obserwować, czy źródło, z którego mają pochodzić informacje. Jeśli chcesz wyszukać informacje z naszego serwisu, wpisz mobirank lub po prostu przejdź na stronę naszego profilu w Google News.

Wskazówka: aby zawęzić wyniki wyszukiwania, kliknij strzałkę w dół . Możesz również wpisać dokładną frazę, uwzględnić lub wykluczyć słowa, wybrać zakres dat albo wpisać stronę wydawcy (np. mobirank.pl).

Przykład wyszukiwania w Wiadomościach Google
Przykład wyszukiwania w Wiadomościach Google

Wyświetlanie treści na podstawie Twoich zainteresowań

Aby wyświetlić artykuły wybrane przez algorytm na podstawie Twoich ustawień i wcześniejszej aktywności:

 • Otwórz Wiadomości Google.
  • przewiń w dół do sekcji Dla Ciebie lub
  • po lewej stronie kliknij Dla Ciebie. Jeśli nie widzisz sekcji Dla Ciebie, najpierw kliknij Menu .

Uwaga: algorytmy personalizują treści na podstawie Twoich ustawień w Wiadomościach Google, takich jak zainteresowania czy ulubione źródła. Biorą też pod uwagę Twoją wcześniejszą aktywność w Google, np. w wyszukiwarce i w YouTube.

Czytanie zapisanych artykułów i subskrybowanych treści

 • Otwórz Wiadomości Google.
 • Po lewej stronie kliknij Obserwowane. Jeśli nie widzisz tej sekcji, najpierw kliknij Menu .
 • U góry kliknij odpowiedni rodzaj treści. Na przykład:
  • Tematy i źródła
  • Zapisane wyszukiwania
  • Zapisane artykuły

W aplikacji mobilnej Wiadomości Google znajdziesz między innymi:

 • Podsumowanie wiadomości – pozwala pozostać na bieżąco z wiadomościami na interesujące Cię tematy. Twoje wiadomości są aktualizowane przez cały dzień, dzięki czemu masz łatwy dostęp do pięciu najważniejszych artykułów, w tym lokalnych, krajowych i ze świata.
 • Wszystkie materiały – wystarczy jedno kliknięcie, aby poznać pełny kontekst danego tematu. Wiadomości Google udostępniają wszystkie materiały z internetu na dany temat i organizują je dla Ciebie. Zwracają uwagę na różne punkty widzenia, wskazują kolejność kluczowych wydarzeń, najczęstsze pytania, ważne osoby i wiele innych informacji.
 • Zaufane źródła – znajdziesz tu materiały wysokiej jakości od wielu zaufanych wydawców i odkryjesz zupełnie nowe źródła informacji.
 • Artykuły dla Ciebie – bądź na bieżąco z wiadomościami na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy jest to sport, polityka, biznes, technologia czy po prostu pogoda.
 • Subskrybuj z Google – warto płacić za wysokiej jakości dziennikarstwo, dlatego w tej sekcji Google oferuje możliwość łatwej subskrypcji ulubionych gazet i czasopism za pomocą jednego kliknięcia.
Zrzuty ekranów z aplikacji Google News (Wiadomości Google)
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Google News (Wiadomości Google)

Aplikację Wiadomości Google pobierzesz bezpłatnie na swój telefon lub tablet, ze sklepów App Store i Google Play:

Zachęcam do obserwowania naszego serwisu w Wiadomościach Google, dzięki temu łatwiej trafimy do Ciebie z naszymi artykułami, a Ty zawsze będziesz na bieżąco z najnowszymi nowinkami ze świata nowych technologii, nauki i techniki, mobile’a czy internetu! Dziękujemy!

Ikona Google News (mała)

Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!