iOS 15.2 może pojawić się na początku przyszłego tygodnia!

Aktualizacja systemu iOS 15.2 może pojawić się na początku przyszłego tygodnia – sprawdź, czego możesz się spodziewać w nowej wersji?

iOS 15.2 update w tygodniu po 12 grudnia!

W miniony piątek firma Apple udostępniła programistom i członkom publicznego programu beta drugą wersję Release Candidate systemów iOS 15.2 i iPadOS 15.2. Osoby należące do programu Apple Beta Software Program mogą zainstalować aktualizację bezprzewodowo (w trybie OTA – z ang. over-the-air). W tej wersji pojawia się między innymi jedna z pożądanych zmian, dzięki której użytkownicy iPhone’a 13 Pro Max mogą łatwo wyłączyć tryb makro, który automatycznie zamienia ultraszerokokątny aparat w aparat makro, gdy zbliżają się do obiektu.

Aktualizacja, która ma zostać udostępniona na początku przyszłego tygodnia, dodaje opcję „Przedmioty, które mogą mnie śledzić” w aplikacji Znajdź, aby pomóc użytkownikom dowiedzieć się, czy jakiekolwiek AirTagi, które nie należą do Ciebie, znajdują się w Twojej lokalizacji.

Nowa funkcja „Ukryj mój e-mail” utworzy losowe adresy e-mail, których możesz użyć podczas wysyłania lub odpowiadania na e-maile. Losowy adres e-mail pojawi się w Twoich wiadomościach, ale otrzymasz odpowiedzi na swój prawdziwy adres e-mail. Aby uruchomić tę funkcję, wystarczy dotknąć pola „Od” podczas tworzenia wiadomości lub odpowiedzi, a następnie należy wybrać opcję „Ukryj mój e-mail” .

Wraz z aktualizacją będziemy mogli wybrać osobę, która będzie Opiekunem konta. Osoba ta będzie mogła uzyskać dostęp do Twoich kont internetowych i odczytywać Twoje dane osobowe: zdjęcia, wiadomości, notatki, pliki, kontakty, wydarzenia z kalendarza, pobrane aplikacje, kopie zapasowe urządzeń i nie tylko.

Aby ustawić zaufany kontakt należy przejść do aplikacji Ustawienia i dotknąć paska u góry ekranu, na którym znajduje się Twoje imię i nazwisko (konto Apple ID). Następnie należy wybrać Hasło i ochronaOpiekun konta i wybrać zaufaną osobę, która po Twojej śmierci ma dostęp do danych na Twoim koncie.

Opiekun konta pod iOS 15.2
Opiekun konta pod iOS 15.2

Nowa funkcja aplikacji Wiadomości będzie ostrzegać dzieci, gdy otrzymają wiadomość zawierającą nagie zdjęcie. Chociaż zdjęcie zostanie początkowo zamazane przez Apple’a, dziecko otrzyma i tak wiadomość zawierającą takie treści i nadal będzie miało możliwość obejrzenia zdjęcia.

Aktualizacja dodaje obsługę Raportu prywatności aplikacji, który pokaże użytkownikom, do jakich funkcji/aplikacji Apple’a niektóre z aplikacji firm trzecich mogą uzyskać dostęp dzięki przyznanym im uprawnieniom. Może to byc na przykład lokalizacja, kamera, mikrofon i kontakty. Ta funkcja informuje, jakie operacje na telefonie są używane przez zainstalowane na nim aplikacje. Najpierw musisz włączyć raport, przechodząc do UstawieniaPrywatnośćRaport prywatności. Po włączeniu tej funkcji podczas korzystania z aplikacji zobaczysz dane o każdej z nich za okres siedmiu dni.

Raport prywatności aplikacji (iOS 15.2)
Raport prywatności aplikacji (iOS 15.2)

Jeśli skonfigurowałeś iPhone’a do wysyłania podsumowań powiadomień o określonych godzinach, zauważysz, że uaktualnienie korzysta z nowego projektu opartego na kartach do dostarczania powiadomień. A połączenie alarmowe pod numer 911 można teraz wykonać szybko naciskając przycisk boczny lub naciskając jednocześnie przycisk boczny z przyciskiem głośności. Apple daje teraz osiem sekund na anulowanie połączenia na wypadek, gdyby to był błąd (wcześniej były to 3 sekundy).

Aktualizacja iOS 15.2 dodaje również Apple Music Voice Plan, nową usługę subskrypcji, która dostarcza muzykę za pomocą Siri. Jak zauważa Apple na swojej liście zmian: Apple Music Voice Plan to nowy poziom subskrypcji, który zapewnia dostęp do wszystkich utworów, list odtwarzania i stacji w Apple Music za pomocą asystenta głosowego Siri. Po prostu zapytaj Siri, która zasugeruje muzykę na podstawie Twojej historii słuchania oraz upodobań. Odtwórz ponownie umożliwia dostęp do listy ostatnio odtwarzanej muzyki.

Mówiąc o Siri, Apple twierdzi, że aktualizacja zawiera Rozszerzone wskazówki w Siri, Spotlight i wyszukiwania w Safari, aby pomóc dzieciom i rodzicom zachować bezpieczeństwo w internecie i uzyskać pomoc w niebezpiecznych sytuacjach.

Gdy otrzymasz powiadomienie, że aktualizacja do iOS 15.2 jest gotowa, przejdź do aplikacji Ustawienia OgólneUaktualnienia, aby ją pobrać i zainstalować.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | phoneArena