Nowy firmware 4C165 dla AirPodsów

Apple wypuściło uaktualnienie oprogramowania wewnętrznego w wersji 4C165 dla słuchawek AirPods (2. i 3. gen.), AirPods Pro i AirPods Max.

Firmware słuchawek AirPods w wersji 4C165

Firma Apple wydała dziaś nowe oprogramowanie układowe dla słuchawek bezprzewodowych AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro i AirPods Max. Najnowsza aktualizacja oznaczona została numerem wersji 4C165. Aktualizacja zawiera jednak niejednoznaczny dziennik zmian.

Najnowsze oprogramowanie 4C165 to aktualizacja dla AirPods 2 i AirPods Max z oprogramowaniem 4A400 wydanym w październiku, AirPods Pro z wersją 4A402 i AirPods 3 z wersją 4B66 – uaktualnień wydanych w listopadzie.

Na stronie Apple’a nie zamieszczono wielu informacji na temat konkretnych ulepszeń funkcji, poprawek błędów czy zmian w tej aktualizacji oprogramowania układowego dla linii AirPodsów, więc póki co nie znamy konkretnych funkcji, których możemy się spodziewać po tym uaktualnieniu. Jest więc prawdopodobne, że ta aktualizacja oprogramowania zawiera tylko poprawki błędów i ulepszenia wydajności.

W przeciwieństwie do iPhone’ów, uaktualnienia słuchawek AirPods nie można wymusić – ale można mu pomóc się zainstalować.Zazwyczaj oprogramowanie układowe jest instalowane bezprzewodowo, a dzieje się tak, gdy AirPodsy są połączone z iPhonem lub iPadem. Jeśli chcesz wymusić aktualizację, umieść AirPodsy w etui, podłącz etui do ładowania. Po chwili połącz AirPodsy z urządzeniem iOS. W idealnym przypadku proces aktualizacji powinien rozpocząć się za chwilę. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję krok po kroku.

Nie wiesz, jakie oprogramowanie układowe jest uruchomione w AirPods lub AirPods Pro? Nie martw się, możesz wykonać poniższe czynności, aby sprawdzić wersję oprogramowania układowego swoich AirPodsów.

  • Podłącz słuchawki AirPods do urządzenia z systemem iOS.
  • Otwórz aplikację Ustawienia na swoim urządzeniu z systemem iOS.
  • Przejdź do Ogólne ➔ To urządzenie ➔ AirPods Pro lub AirPods 3
  • Wersja oprogramowania powinna być tam wymieniona.

Jak przyspieszyć automatyczną instalację firmware’u słuchawek AirPods?

  • Pozostaw słuchawki AirPods w etui.
  • Podłącz etui do ładowarki i zacznij je ładować.
  • AirPodsy powinny być połączone z urządzeniem z systemem iOS lub iPadOS.
  • Twoje urządzenie (iPhone lub iPad) powinno być połączone z internetem.
  • Pozostaw słuchawki podłączone do ładowarki i sprawdź wersję oprogramowania za jakiś moment.

Po poprawnej instalacji powinieneś zobaczyć wersję oprogramowania sprzętowego AirPodsów. Być może Apple doda kiedyś funkcję, która pozwoli chętnym użytkownikiem zaktualizować AirPodsy jednym dotknięciem przycisku.

źródło: Apple