WhatsApp pozwala teraz ustawić domyślne znikanie rozmów

W komunikatorze mobilnym WhatsApp wprowadzana jest właśnie dla wszystkich funkcja umożliwiająca ustawienie domyślnego znikania wszystkich czatów.

Domyślne ustawienie znikających wiadomości na WhatsAppie

WhatsApp dodaje nową funkcję znikających wiadomości, która pozwala użytkownikom ustawić zachowanie się wiadomości na czacie w taki sposób, aby były automatycznie usuwane po określonym czasie. WhatsApp twierdzi, że użytkownicy będą teraz mieli możliwość automatycznego włączania znikania wiadomości we wszystkich nowych czatach jeden na jednego, dzięki czemu wszystkie przyszłe wiadomości będą automatycznie usuwane z usługi.

Usługa przesyłania wiadomości, należąca do Meta, daje użytkownikom teraz więcej opcji dotyczących czasu przed usunięciem wiadomości. Gdy funkcja została uruchomiona po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku, użytkownicy mieli możliwość włączenia zniknięcia wiadomości po siedmiu dniach. Jednak w przyszłości będzie też możliwość usunięcia ich już po 24 godzinach lub 90 dniach.

WhatsApp zauważa, że ​​domyślne włączenie znikających wiadomości nie wpłynie na istniejące czaty. Gdy rozpoczniesz nowy czat, pojawi się komunikat z informacją, że funkcja znikających wiadomości jest włączona, wraz z informacją, że jest ona domyślnie włączona (więc Twoje kontakty nie pomyślą, że ustawiasz usuwanie z jakichś osobistych powodów). Masz również możliwość wyłączenia tego ustawienia dla wybranych przez siebie czatów.

Użytkownicy WhatsAppa mogą włączyć opcję znikających wiadomości domyślnie we wszystkich nowych czatach. Od momentu jej włączenia wszystkie wiadomości w rozmowach, w których biorą udział dwie osoby, będą znikać po określonym czasie. Udostępniono tę funkcję również dla rozmów grupowych – możesz ją włączyć w grupach, które tworzysz. Jest ona opcjonalna i nie spowoduje zmiany w istniejących rozmowach ani usunięcia z nich wiadomości.

WhatsApp twierdzi, że nowe funkcje są już dostępne na wszystkich platformach. Instrukcje, jak z nich korzystać można znaleźć na stronach pomocy WhatsAppa.

Zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji, aby mieć pewność, że nowa funkcja trafi również do Ciebie:

źródło: WhatsApp