Wymyśl znak BLIKA w polskim języku migowym

Nakręć wideo ze swoją propozycją znaku BLIK w języku migowym i weź udział w konkursie „Daj znak BLIKA i migiem wygraj 5000 zł”.

Migiem wspieraj dostęp do kultury dla głuchych – BLIK – Żyj bardziej w świecie bez ograniczeń
Migiem wspieraj dostęp do kultury dla głuchych – BLIK – Żyj bardziej w świecie bez ograniczeń

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, obchodzony jest każdego roku 3 grudnia. W 2012 roku Polska ratyfikowała konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. Jej przesłanie – pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami — powinno być przypomniane szczególnie w tym dniu.

Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest własnie promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. Wiele marek wspiera osoby niepełnosprawne – ważne jest także, aby takie marki miały swój znak w języku osób niesłyszących, dlatego BLIK postanowił w tym roku wystartować z konkursem dla osób niedosłyszących, które sami o sobie mówią „głusi” – nie jest to inwektywa!

Żyjmy bardziej w świecie bez ograniczeń – tak BLIK ogłasza konkurs na znak BLIKA w polskim języku migowym. To przede wszystkim konkurs dla wszystkich osób migających, które na co dzień posługują się tym językiem.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Nakręć wideo ze swoją propozycją i dodaj je w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Zadanie konkursowe jest następujące: Zaproponuj znak BLIK w Polskim Języku Migowym.

Nagroda dla zwycięzcy to 5000 zł!

Konkurs trwa od 25 listopada 2021 roku, od momentu opublikowania posta konkursowego na Facebooku do 9 grudnia 2021 roku do godz. 23:59.

Zapoznaj się z pełną treścią regulaminu konkursu „Daj znak BLIKA i migiem wygraj 5000 zł”.

źródło: BLIK