Najpopularniejsze emotikony w 2021 roku

Sprawdź najchętniej wysyłane ikony emoji w 2021 roku – na szczęście wciąż jest pozytywnie i oby tak pozostało!

Najpopularniejsze Emoji na świecie w 2021 roku

Szybko, jaki był Twój ostatnio wysłany emotikon? To pewnie jest nieco retoryczne pytanie. Jeśli Twoje emoji pokrywa się wyborem reszty świata, to statystycznie już wiemy. The Unicode Consortium opublikowało swój raport na temat najpopularniejszych emoji w 2021 roku — i jak pokazuje poniższy ranking, mniej więcej tego właśnie można się było spodziewać.

Najpopularniejsze emoji w 2021 to:

 1. 😂 — buźka ze łzami radości
 2. ❤️ — czerwone serce
 3. 🤣 — ROTFL (ang. Rolling On Floor Laughing)– tarzanie się ze śmiechu
 4. 👍 — kciuk w górę
 5. 😭 — głośno płacząca buźka
 6. 🙏 — złożone dłonie
 7. 😘 — buziak z daleka
 8. 🥰 — uśmiechnięta buźka z serduszkami
 9. 😍 — uśmiechnięta buźka z serduszkami w oczach
 10. 😊 — uśmiechnięta buźka z roześmianymi oczami

Jeśli zauważyłeś, że emotikony z płaczem i śmiechem zajmujące pierwsze miejsce przez jakiś czas wydawały się nieco nieaktualne, jest to powód: według danych Unicode Consortium, 5 proc. wszystkich wysłanych emoji to 😂. Co więcej, 82 proc. wszystkich emoji udostępnionych w 2021 roku to te znajdujące się na liście 100 najlepszych.

Nie ma danych za 2020 rok, ale lista z 2021 roku nie różni się zbytnio od listy z 2019 r. (😂 ❤️ 😍 🤣 😊 🙏 💕 😭 😘 👍). Emotikona z dwoma sercami została zepchnięta na 13. miejsce, a w pierwszej dziesiątce zastąpiła go uśmiechnięta twarz z sercami.

 • 2019: 😂 ❤️ 😍 🤣 😊 🙏 💕 😭 😘 👍
 • 2021: 😂 ❤️ 🤣 👍 😭 🙏 😘 🥰 😍 😊
TOP 20 najpopularniejszych Emoji na świecie w 2021 roku (zmiana pozycji w porównaniu z 2019 rokiem)
TOP 20 najpopularniejszych Emoji na świecie w 2021 roku (zmiana pozycji w porównaniu z 2019 rokiem)

Unicode bada popularność emoji, aby określić, jakie rodzaje emoji należy wziąć pod uwagę przy dodawaniu przyszłych ikon. Tegoroczne wyniki są dowodem na to, że ludzie mają tendencję do używania uniwersalnych emoji o wielu znaczeniach: na przykład emoji ze założonymi dłońmi może oczywiście oznaczać modlitwę, ale jest również często używane jako skrót wdzięczności.

Ranking Emoji z kategorii „Uśmiechy i Emocje” w 2021 roku
Ranking Emoji z kategorii „Uśmiechy i Emocje” w 2021 roku

W raporcie jest też kilka innych ciekawostek. Po pierwsze, przeciwieństwo powyższej zasady uniwersalności jest również prawdziwe: superspecyficzne emoji, takie jak płaski but (🥿), nie są często używane. Flagi państw są również jednymi z najmniej popularnych emoji, mimo że mają największą kolekcję w 258 indywidualnych opcjach.

Te dane są silnym sygnałem, aby zakodować mniej konkretnych pojęć, takich jak flagi, i mniej przedmiotów jednorazowego użytku, takich jak czepki kąpielowe – zaznacza Unicode Consortium, i zamiast tego skupiać się na globalnych, dobrze ugruntowanych koncepcjach komunikacyjnych.

Dla mnie to ma sens 👍.

Aktualne dane na temat popularności ikon Emoji we wszystkich kategoriach znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Unicode.

źródło: The Unicode Consortium