Co oglądaliśmy na YouTubie w 2021 roku?

Jakie wideo i teledyski najczęściej oglądaliście na YouTube w tym roku? Jak co roku, YouTube opublikował listy filmów, które najbardziej przypadły nam do gustu i które oglądaliśmy najczęściej.

Najpopularniejsze wideo i teledyski na YouTubie w Polsce w 2021 roku - podsumowanie roku

W tym roku YouTube dodatkowo zaprezentował 3 nowe zestawienia twórców i twórczyń, tych najpopularniejszych, tych najszybciej zyskujących na popularności oraz tych, którzy tworzą filmu Shorts.

Wśród najpopularniejszych filmów króluje rozśpiewana EKIPA – 3KIPA. Drugie miejsce na liście zajął Friz ze swoim wideo INFLUENCERZY BEZ CENZURY (FILM DOKUMENTALNY), a ostatnie miejsce na podium należy do stand-upera Mateusza Sochy – Mateusz Socha – „Masochista” | Stand-up | 2021. Kolejni stand-uperzy w zestawieniu to Rafał Pacześ (6. miejsce) oraz  Łukasz Lotek Lodkowski (9. miejsce).

W pierwszej dziesiątce znalazł się również obraz Patryka Vegi OCZY DIABŁA (4. miejsce), wideo pokazujące stado jeleni przeskakujące nad samochodem (5. miejsce) oraz materiał Kanału Sportowego – HEJT PARK – PRZEJDŹMY NA TY 158 – JAŚ KAPELA I KRZYSZTOF STANOWSKI O OPŁACIE REPROGRAFICZNEJ (7. miejsce). W podsumowaniu obejrzeć też można nietypowy artystyczny materiał, pokazujący jak narysować parę spacerującą w deszczu. Zestawienie zamyka ucząca się hiszpańskiego Natsu. 

Lista najpopularniejszych wideo w Polsce w 2021 roku:

 1. EKIPA – 3KIPA EKIPA
 2. Karol Friz Wiśniewski – INFLUENCERZY BEZ CENZURY (FILM DOKUMENTALNY) 
 3. Mateusz Socha – Mateusz Socha – „Masochista” | Stand-up | 2021
 4. Patryk Vega – „OCZY DIABŁA” – CAŁY DOKUMENT PATRYKA VEGI – PREMIERA 
 5. STOP CHAM – Stado jeleni przeskakuje nad BMW #574 Wasze Filmy
 6. Rafał Pacześ – Rafał Pacześ – „ZOBA CO JES” (2021) (całe nagranie)
 7. Kanał Sportowy – HEJT PARK – PRZEJDŹMY NA TY 158 – JAŚ KAPELA I KRZYSZTOF STANOWSKI O OPŁACIE REPROGRAFICZNEJ
 8. Jay Lee Painting – How to Draw a Couple Walking in the Rain / Red Acrylic Painting 
 9. Łukasz Lotek Lodkowski – Łukasz Lotek Lodkowski – „BANG 2” (2021) (całe nagranie) | Stand-Up
 10. Natsu – NITRO UCZY MNIE HISZPAŃSKIEGO!
TOP 10 wideo na YouTubie w Polsce w 2021 roku

A czego słuchaliśmy na YouTube w ostatnim roku?

Zwyciężył duet sanah i Vito Bambino z kawałkiem Ale jazz!. Sobel i utwór Fiołkowe pole uplasował się na drugim miejscu. Kolejny teledysk tego artysty – Bandyta – znalazł się na siódmym miejscu. Listę podbiły też piosenki Maty. To właśnie na trzecim miejscu pojawił się singiel Kiss cam (podryw roku). Utwór zadebiutował na 198. miejscu listy Global 200 Excl. US prestiżowego magazynu Billboard.

Michał Matczak (tak nazywa się Mata) to pierwszy Polak, którego utwór trafił do tego zestawienia. Kolejne single rapera w zestawieniu to Patoreakcja i Papuga z udziałem Quebonafide i Malika Montany (5. i 9. miejsce). W zestawieniu zobaczymy też teledyski Kizo – DISNEY (prod. Sergiusz & Leśny) (4. miejsce) i drugi kawałek sanah – 2:00 (10. miejsce).

Lista najpopularniejszych teledysków w Polsce w 2021 roku: 

 1. sanahVEVO – sanah, Vito Bambino – Ale jazz!
 2. Sobel – Sobel „Fiołkowe pole”
 3. SBM Label – Mata – Kiss cam (podryw roku)
 4. Kizo MyToSukces – Kizo – DISNEY (prod. Sergiusz & Leśny)
 5. SBM Label – Mata – Patoreakcja
 6. sanah – sanah – ten Stan (Official audio)
 7. Sobel – Sobel „Bandyta” (prod. PSR)
 8. sanah – sanah – etc. (na disco) (Official video)
 9. SBM Label – Mata – Papuga ft. Quebonafide, Malik Montana
 10. sanah – sanah – 2:00
TOP 10 teledysków na YouTubie w Polsce w 2021 roku
TOP 10 teledysków na YouTubie w Polsce w 2021 roku

YouTube stwarza ogromne możliwości (w tym zarobkowe) dla twórców i twórczyń. Z danych wynika, że odsetek polskich kanałów, których zarobki osiągają 5 cyfrowe kwoty lub większe wzrósł o ponad 35% rok do roku. W Polsce już ponad 2 tysiące kanałów ma ponad 100 tysięcy subskrypcji, co oznacza wzrost o ponad 20% rok do roku.

Jeszcze dynamiczniej – bo o 30% – wzrosła liczba kanałów, które mają ponad 1 milion subskrypcji. Jest już ich w Polsce ponad 150¹. Sprawdźcie kto znalazł się w zestawieniu najpopularniejszych kanałów na YouTube² i tych najszybciej zyskujących na popularności w tym roku³. 

Lista najpopularniejszych kanałów w Polsce w 2021 roku: 

 1. EKIPA
 2. TEAM X
 3. Fusialka
 4. Tobiasz
 5. GENZIE
 6. WATAHA – Krulestwo 
 7. Fairout
 8. REMBOL
 9. MĄDRA SOWA
 10. Karol Friz Wiśniewski

Lista twórców najszybciej zyskujących na popularności w Polsce w 2021 roku: 

 1. Fusialka
 2. GENZIE
 3. TobiaszGaming
 4. MĄDRA SOWA
 5. Aferki
 6. Chezjusz
 7. Fairout PL
 8. Pokój Wytrzeźwień
 9. REVO
 10. Jam jest Jakub

W 2021 roku pojawił się w Polsce nowy format – YouTube Shorts. Spodobał się on między innymi Edowi Sheeranowi czy zespołowi BTS. Które kanały najczęściej wykorzystywały z powodzeniem ten format?⁴ W Top 3 znajdziecie CzvjnikMuffinaart oraz JUSTEK FREESTYLE


Lista najpopularniejszych twórców YouTube Shorts w Polsce w 2021 roku: 

 1. czvjnik
 2. Muffinaart
 3. JUSTEK FREESTYLE
 4. kotlesiu
 5. GIBBON
 6. Millo
 7. piter
 8. Ostry
 9. Dravius 
 10. SagiPL

¹ Źródło: dane wewnętrzne YouTube, czerwiec 2021 r. (Porównanie rok do roku: czerwiec 2019 r. – czerwiec 2020 r. – czerwiec 2020 r. -czerwiec 2021 r.)
² Zestawienie przygotowane na podstawie krajowych subskrybcji pozyskanych w 2021 r., z wyłączeniem twórców filmów Short, artystów, marek, firm medialnych i kanałów dla dzieci. Jeden kanał na twórcę. Źródło: dane wewnętrzne, od 1 stycznia do 1 listopada 2021 r. 
³ Zestawienie przygotowane na podstawie krajowych subskrybcji pozyskanych w 2021 r., z wyłączeniem twórców filmów Short, artystów, marek, firm medialnych i kanałów dla dzieci. Tylko kanały ze wzrostem o 200% rok do roku w 2021 r. w porównaniu do liczby subskrybentów pozyskanych w 2020 r. (potrojenie wielkości). Jeden kanał na twórcę. Źródło: dane wewnętrzne, od 1 stycznia do 1 listopada 2021 r.
⁴ Zestawienie przygotowane na podstawie krajowych subskrybcji pozyskanych w 2021 r., tylko kanały, które przesyłają głównie filmy Short. Ponad połowa z 25 najnowszych filmów to format Short, ponad połowa wszystkich wyświetleń w 2021 r. pochodzi z filmów Short. Jeden kanał na twórcę. Źródło: dane wewnętrzne, od 1 stycznia do 1 listopada 2021 r.”

źródło: Google Polska