Zobacz, jak 3 technologicznych guru dokonuje kosmicznej rewolucji!

Na Playerze oraz w TVN24 GO można już obejrzeć nowy film dokumentalny „Gwiezdne wojny miliarderów” o podróżach kosmicznych Muska, Bezosa i Bransona.

„Gwiezdne wojny miliarderów” – film dokumentalny na Playerze i TVN24 GO (Discovery)

Rok 2021 przejdzie do historii jako ten, w którym biznesmeni polecieli w kosmos. Film dokumentalny Gwiezdne wojny miliarderów pokaże kulisy podróży pozaziemskich zapoczątkowanych przez miliarderów Elona Muska, Jeffa Bezosa i Richarda Bransona. Premiera już 26 listopada w Playerze oraz TVN24 GO!

Wchodząc we współpracę z prywatnymi firmami, NASA rozpoczęła nowy rozdział w historii eksploracji kosmosu – erę lotów komercyjnych. Cały świat oglądał start statku firmy SpaceX Elona Muska, który zabrał astronautów amerykańskiej agencji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wydarzenie to przerwało prawie dziesięcioletnią stagnację w lotach kosmicznych z terytorium Stanów Zjednoczonych.

Ale to dopiero początek. Inne firmy, takie jak: Blue Origin Jeffa Bezosa i Virgin Galactic Richarda Bransona, również tworzą historię, wysyłając zwykłych obywateli w kosmos jako turystów. Tym samym podróże kosmiczne stały się dostępne nie tylko dla profesjonalnych astronautów, ale także dla laików. Jak udało nam się dotrzeć do tego momentu w historii i co będzie dalej? 

Nowy dokument „Gwiezdne wojny miliarderów” to efekt współpracy discovery+ z The Washington Post i dziennikarzem Christianem Davenportem, który odwiedzi największych graczy na rynku podróży kosmicznych. Davenport opowie o niesamowitych innowacjach, które dzieją się na naszych oczach oraz o tym, co nas może czekać w przyszłości. Przeprowadzi także wyjątkowy wywiad z założycielem i głównym inżynierem SpaceX, Elonem Muskiem, o kulisach jego osiągnięcia.

Premiera dokumentu „Gwiezdne wojny miliarderów” – 26 listopada w Playerze oraz TVN24 GO!

źródło: TVN | Discovery