Świąteczną reklamę „Saving Simon” nakręcono iPhone’em 13 Pro

Dzisiaj Apple wypuściło, już tradycyjnie o tej porze, swoją nową reklamę świąteczną na ten rok, która w całości została nakręcona za pomocą iPhone’a 13 Pro.

Reklama świąteczna firmy Apple pt.:„Saving Simon” #ShotOniPhone

Najnowszą reklamę świąteczną firmy Apple wyreżyserował nominowany do Oscara duet ojciec-syn Jason Reitman i Ivan Reitman. Główną bohaterką spotu jest mała dziewczynka ratująca ulepionego przez siebie bałwana (Simona) przed zniszczeniem przez inne dzieci. Wkłada go do zamrażarki i w miarę upływu roku zaczyna przywiązywać się do bałwana. Kiedy nadchodzi zima, dziecko umieszcza bałwana z powrotem na zewnątrz, przekazując motyw Apple’a – „The ones we waited all year to be with.”

Muzyka w tle to „You and I” piosenkarki i autorki tekstów Valerie June. Apple nie podał dodatkowych szczegółów dotyczących produkcji tegorocznej reklamy świątecznej. Firma mogła jednak użyć innego sprzętu, takiego jak gimbal, rig, zewnętrzna lampa błyskowa itp., aby uzupełnić możliwości iPhone’a 13 Pro.

Coroczna reklama świąteczna firmy Apple stała się teraz swego rodzaju tradycją, podobnie jak Apple Music Replay i inne całoroczne i podsumowania. Jednak w przeciwieństwie do innych, producent iPhone’a zazwyczaj dostarcza emocjonujące produkcje świąteczne. Tegoroczny film reklamowy wykorzystuje niesłabnącą popularność kampanii Apple’a „Shot on iPhone”.

Interesujące jest to, jak Apple prezentuje możliwości aparatu swojego flagowego telefonu w jednej z najważniejszych reklam roku. Jeśli masz trzy minuty do stracenia, obejrzyj poniższy film:

źródło: Apple | iPhone Hacks