Pixelmator Pro 2.3 Abracadabra z automatycznym usuwaniem tła

Edytor zdjęć na komputery Mac – Pixelmator Pro 2.3 Abracadabra – to nowa wersja aplikacji z „magiczną gumką tła”, teraz można go kupić 50% taniej.

Pixelmator Pro 2.3 Abracadabra (uaktualnienie)

Po wydaniu wersji Pixelmator Pro 2.2 Coral na urządzenia z systemem macOS Monterey, w której pojawiły się skróty i obsługa M1 Max, Pixelmator Pro został zaktualizowany do wersji 2.3 o nazwie Abracadabra.

Pixelmator Pro 2.3 – o nazwie kodowej Abracadabra (ponieważ jest całkowicie magiczny) – wprowadza nową funkcję automatycznego usuwania tła – czytamy w poście na blogu programu – [i] automatyczny wybór tematów, nowe narzędzie Zaznacz i maskuj i nie tylko.

Te główne funkcje to tak naprawdę wszystkie aspekty tej samej nowej funkcjonalności. W najprostszym przypadku kliknięcie jednego przycisku usuwa tło z dowolnego obrazu. W większości jest to niezwykle skuteczne, a także niezwykle szybkie. W wielu lub nawet większości przypadków użycia to podejście za pomocą jednego przycisku może być wszystkim, czego potrzebuje użytkownik.

Jednak sama gumka do usuwania tła nie zawsze działa idealnie, co jest zupełnie normalne — dlatego istnieją inne narzędzia, które mają pomóc. Podczas edycji, zaznaczania i maskowania pojawia się okienko narzędziowe o nazwie Inteligentne udoskonalanie.

Wybierając to narzędzie, można dostosować wymazywanie tła. Użytkownicy mogą „malować” obszary tła, które zostały pominięte. Byłoby lepiej, gdyby wybranie automatycznej gumki wywołało to okienko z opcją Smart Refine, ale narzędzie zostało tam także dodane.

Jedno kliknięcie wykonuje niezwykłą pracę, automatycznie usuwając nawet złożone tło

Kiedy usuniemy tło z obrazu, pozostawiony obiekt często może mieć ślady poprzedniego tła wokół krawędzi. Jednak jak zapewnia producent aplikacji, oparta na sztucznej inteligencji funkcja wykrywania kolorów automatycznie usuwa pozostałe ślady, dzięki czemu obiekty płynnie łączą się z każdym nowym tłem.

Istnieje także podobna nowa opcja Select Subject, która wykorzystuje ten sam proces, co wymazywanie tła, i wykorzystuje uczenie maszynowe do określenia, co jest tłem, a co pierwszym planem.

Pełna lista nowości w Pixelmator Pro 2.3 Abracadabra

Pixelmator Pro 2.3 Abracadabra oferuje automatyczne usuwanie tła oparte na sztucznej inteligencji, automatyczny wybór tematów, narzędzie zaznacz i maskuj do dokonywania zaawansowanych wyborów i wiele więcej.

Magiczna gumka tła (Smart Refine)

 • Użyj nowej funkcji usuwania tła, aby jednym kliknięciem automatycznie usunąć tło z dowolnego obrazu.
 • Znajdź tę nową funkcję na pasku narzędzi Pixelmator Pro, menu Edycja, naciskając skrót klawiaturowy Shift-Backspace, naciskając i przytrzymując klawisz Command podczas przeciągania i upuszczania obrazów do dokumentów Pixelmator Pro, jako szybkie działanie w Finderze i po kliknięciu z wciśniętym klawiszem Control warstw obrazu na pasku bocznym Warstwy.

Wybierz temat (Select Subject)

 • Nowa funkcja Select Subject umożliwia automatyczne wybieranie tematu dowolnego obrazu — również jednym kliknięciem.
 • Pamiętaj, że ta funkcja działa szczególnie dobrze pod systemem macOS 12 i urządzeniach zasilanych przez chip M1.

Narzędzie Wybierz i maskuj (Select and Mask Tool)

 • Dzięki nowemu narzędziu Zaznacz i maskuj możesz teraz z łatwością dokonywać zaawansowanych zaznaczeń w trudnych obszarach obrazu, takich jak włosy czy futro.
 • W narzędziu Zaznacz i maskuj znajdziesz przeprojektowaną funkcję Inteligentne poprawianie, która automatycznie zamienia wstępne zaznaczenia w dokładne.
 • Korzystając z narzędzia, znajdziesz również pędzel poprawiający krawędzie, który inteligentnie dokonuje dokładnych zaznaczeń obszarów krawędzi.
 • Aby zobaczyć swój wybór bardziej szczegółowo, możesz wypróbować różne nakładki zaznaczenia, takie jak Na czerwono, Na białym lub Czarno-biały.
 • Po doprecyzowaniu zaznaczenia wybierz wyjście do zaznaczenia, maski, nowej warstwy lub nowej warstwy z maską.
 • Oprócz narzędzia Select and mask służącego do poprawiania i tworzenia zaznaczeń, dodano narzędzie Refine Mask  do poprawiania i tworzenia masek.
 • Znajdź to narzędzie w FormatMask Refine Mask lub klikając z wciśniętym klawiszem Control warstwy maskowane na pasku bocznym Warstwy.

Decontaminate Colors

 • Użyj funkcji dekontaminacji kolorów, aby usunąć wszelkie ślady poprzedniego tła z krawędzi obiektów.
 • Podczas usuwania tła, kolory są automatycznie dekontaminowane, ale tę funkcję znajdziesz również w FormatImage.

Inne ulepszenia

 • Akcje Pixelmator Pro w aplikacji Skróty zostały zaktualizowane, aby umożliwić usuwanie tła i tworzenie masek obiektów z dowolnego obrazu (nie tylko obrazów portretowych).
 • Funkcje Usuń tło, Wybierz temat, Inteligentne udoskonalanie i Dekontaminacja kolorów są teraz obsługiwane za pomocą skryptów AppleScript.
 • Okno dialogowe Eksport zawiera teraz opcję eksportowania obrazów w niestandardowych rozmiarach i współczynnikach skali.
 • Ostatnio używana opcja eksportu będzie teraz zapamiętywana w całej aplikacji, a nie dla każdego dokumentu.

Pixelmator Pro 2.3 Abracadabra to bezpłatna aktualizacja dla użytkowników posiadających kupiony program. Aplikacja kosztuje kosztuje 39,99 USD (ok. 189,99 zł) w sklepie Mac App Store, ale przez ograniczony czas jest sprzedawany z 50% zniżką za 94,99 zł.

źródło: Pixelmator | Apple Insider