Dzięki aplikacji IQOS zaktualizujesz firmware swojego podgrzewacza

Aplikacja mobilna IQOS pozwala zarządzać ustawieniami oraz przeprowadzić aktualizację oprogramowania podgrzewacza – można to zrobić na Androidzie, iOS-ie i komputerach.

Aplikacja mobilna IQOS - aktualizacja firmware'u

Podgrzewacz tytoniu IQOS, podobnie jak inne urządzenia elektroniczne wymaga regularnej aktualizacji oprogramowania, aby można było w pełni mógł wykorzystywać jego możliwości. Jak zapewnia producent, najnowsza wersja oprogramowania IQOS-a 3 Duo optymalizuje jego działanie, co ma pozytywnie wpłynąć na pracę baterii i podgrzewacza.

Aktualizację firmware’u można przeprowadzić samodzielnie dzięki aplikacji IQOS lub w sklepie stacjonarnym, gdzie zrobią cały proces przeprowadzą przedstawiciele firmy na miejscu. Jednak pobierając i korzystając z oficjalnej aplikacji producenta mamy także dostęp do wielu nowych funkcji i możliwości zarządzania ustawieniami podgrzewacza.

Aplikacja mobilna IQOS dostępna jest obecnie jedynie na urządzenia z systemem Android. Dzięki niej można za pomocą Bluetootha sparować swój podgrzewacz ze smartfonem i zarządzać wybranymi ustawieniami, w zależności od posiadanego modelu. Oprócz dostępnych funkcji umożliwiających zmianę ustawień urządzenia IQOS, w apce znajdują się także przydatne wskazówki i porady oraz możliwość aktualizacji oprogramowania układowego. Funkcja Autodiagnostyki zapewni rozwiązania, gdy tylko pojawi się problem.

Do aplikacji trzeba zalogować się danymi, których używamy w IQOS Club lub stronie internetowej producenta.

Najważniejsze funkcje aplikacji IQOS

PersonalizacjaFunkcje serwisoweWsparcie
zmiana ustawień wibracjiautodiagnostykawskazówki i porady
zmiana jasności diod¹aktualizacja oprogramowaniaczęsto zadawane pytania
zmiana nazwy urządzeniaautoczyszczenie²kontakt

Użytkownicy IQOS-a, którzy nie posiadają smartfona lub tabletu z Androidem mogą skorzystać z alternatywnych sposobów dostępu do tych samych funkcji, które daje natywna aplikacja mobilna. producent udostępnił w tym celu aplikację na komputery z systemami Windows, macOS oraz internetową aplikację dostępna z poziomu przeglądarki, która przeznaczona jest głównie dla użytkowników iPhone’ów z systemem iOS. Jednak, aby skorzystać z aplikacji internetowej, należy zainstalować alternatywną przeglądarkę mobilną Bluefy (polecaną przez producenta), ponieważ pod Safari nie zadziała.

Aktualizacja trwa około 6-8 minut i podczas całego procesu podgrzewać powinien znajdować się w przenośnej ładowarce – nie używaj go do momentu zakończenia całego procesu. Jeśli wyjmiesz podgrzewacz w trakcie uaktualniania, to instalacja się nie powiedzie i będzie trzeba wykonać ją jeszcze raz. PO zainstalowaniu poczekaj, aż IQOS się zrestartuje – zamigają czerwone diody i ponownie zaświecą się na biało.

W przypadku aplikacji na komputery należy podłączyć IQOS-a przez kabel USB lub za pomocą Bluetootha, aby sparować go lub zaktualizować.

Jak zaktualizować oprogramowanie IQOS-a?

Oprogramowanie podgrzewacza i ładowarki przenośnej (tak oba elementy mają osobne oprogramownaie) można wykonać w sklepie IQOS, z pomocą sprzedawcy lub samodzielnie w domu, jeśli będziesz mieć odrobinę szczęścia i cierpliwości :)

Aby zaktualizować przez apkę wykonaj poniższe kroki:

  1. Pobierz aplikację IQOS (na Androida, Windowsa lub macOS-a) lub zaloguj się do aplikacji internetowej na iPhonie.
  2. Zaloguj się do aplikacji – musisz mieć konto w na IQOS.com
  3. Sparuj urządzenie z aplikacją – parowanie odbywa się przez Bluetooth w przypadku aplikacji na Androida i aplikacji internetowej, lub przez kabel USB w przypadku komputerów z systemami Windows i macOS.
  4. W zakładce Moje urządzenia wybierz IQOS-a, którego chcesz zaktualizować (jeśli masz zarejestrowany więcej niż 1 model).
  5. Wykonaj aktualizację – przejdź do Ustawień urządzenia i uruchom aktualizację – na górze powinien pojawić się komunikat o dostępności nowego oprogramowania.
Aktualizacja firmware'u podgrzewacza i ładowarki IQOS przez oficjalną aplikacje mobilna producenta
Aktualizacja firmware’u podgrzewacza i ładowarki IQOS przez oficjalną aplikacje mobilna producenta

Aplikację mobilną Aplikacja IQOS: odkryj swoje urządzenie na nowo pobierzesz bezpłatnie ze sklepu Google Play:

Aplikacja zawiera informacje o produktach PMI bez dymu tytoniowego przeznaczonych dla pełnoletnich użytkowników wyrobów tytoniowych zawierających nikotynę. Bezdymne produkty PMI nie są alternatywą dla rzucania palenia papierosów i nie zostały zaprojektowane w tym celu. Produkty bezdymne nie są pozbawione ryzyka. Zawierają nikotynę, która jest substancją uzależniającą.