Najpopularniejsze hasła w 2021 roku są wręcz krępujące…

Większość z tych słabych haseł, których używają ludzie na całym świecie można złamać w mniej niż sekundę, więc lepiej zadbaj o siłę swoich haseł i do każdego serwisu używaj innego!

TOP 200 najpopularniejszych haseł w Polsce i na świecie w 2021 roku

Facepalm: NordPass opublikował kolejną edycję swojej listy 200 najpopularniejszych haseł z 2021 roku na świecie, i ku zaskoczeniu absolutnie nikogo, jest to w zasadzie powtórka zeszłorocznej listy. Innymi słowy, wiele osób nadal używa niewiarygodnie słabych i powszechnych haseł, które można z łatwością złamać. Ba, nawet nie trzeba ich specjalnie łamać, wystarczy zerknąć na tę listę…

Usługa zarządzania hasłami sporządziła na podstawie swoich badań listę 200 najpopularniejszych haseł. Na liście znajdują się oczywiście same hasła (nie martwcie się, bez loginów!), czas potrzebny na ich złamanie i ile razy pojawiło się w badaniu NordPassa.

Jeśli zgadłeś, że najczęstszym hasłem jest 123456, to możesz przybić piątkę. To niezwykle popularne hasło pojawiło się ponad 103 miliony razy w badaniach NordPassa, a jego złamanie zajęłoby mniej niż sekundę. W rzeczywistości każde hasło z pierwszej dziesiątki i wszystkie z wyjątkiem jednego z pierwszej pięćdziesiątki można złamać w mniej niż jedną sekundę.

Hasła na miejscach od 2. do 5. to odpowiednio: 123456789, 12345, qwerty i password.

W Polsce liderem jest także 123456, ale w pierwszej piętnastce w naszym kraju znalazły się także imiona i misiek :) Obok nazwy naszego państwa polska, sporo Mateuszów, Marcinów i Miśków nie grzeszy kreatywnością :)

🌍 Poniżej tylko wycinek pełnej z pełnej listy 200 najpopularniejszych haseł na świecie w 2021 roku:

TOP 25 najpopularniejszych haseł na świecie w 2021 r. (NordPass)
TOP 25 najpopularniejszych haseł na świecie w 2021 r. (NordPass)

🇵🇱 A tak wyglada lista 15 liderów popularnych, łatwych do złamania haseł w Polsce:

TOP 15 najpopularniejszych haseł w Polsce w 2021 r. (NordPass)
TOP 15 najpopularniejszych haseł w Polsce w 2021 r. (NordPass)

NordPass zidentyfikował również kraje najbardziej dotknięte wyciekami danych, z USA, Chile, Australią, Nową Zelandią, Rosją, Francją, Włochami i Niemcami na czele.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z menedżera haseł, teraz jest dobry moment, aby to zrobić i zacząć korzystać z bardziej skomplikowanych haseł! Pełną listę haseł z podziałem na różne kraje na świecie, znajdziesz na stronie internetowej NordPassa.

źródło: NordPass – TOP 200 Most Common Passwords