W aplikacji Alior Mobile udostępniono tryb ciemny

Alior Bank udostępnił klientom korzystającym z Alior Mobile na urządzeniach z systemem Android, możliwość ustawienia trybu dark mode.

Tryb ciemny (dark mode) w aplikacji Alior Mobile

Użytkownicy aplikacji mobilnej Alior Mobile, działającej pod systemem Android, zyskali możliwość dopasowania motywu graficznego i nowego wyglądu interfejsu spośród dwóch opcji – motywu klasycznego oraz ciemnego tzw. dark mode. Jest to kolejna funkcja wprowadzona przez bank, dzięki której klienci mogą dostosować aplikację Alior Mobile do swoich preferencji.

Z nowo wdrażanego motywu korzystać będą mogli użytkownicy obydwóch systemów operacyjnych.
W pierwszej kolejności Androida, a pod koniec grudnia planowane jest udostępnienie dark mode w aplikacji dla iPhone’ów. Domyślnie motyw ustawiany jest zgodnie z ustawieniami smartfona. Jeśli w urządzeniu ustawiony jest ciemny motyw, również aplikacja Alior Mobile przełączy się w ten tryb i odwrotnie – jeśli w telefonie korzystamy z motywu jasnego, aplikacja będzie z nim spójna.

Klienci mogą również samodzielnie zmienić te ustawienia – wystarczy po zalogowaniu w prawym górnym rogu wybrać ikonę Profilu, następnie Ustawienia Motyw aplikacji

Dark mode to jedno z udogodnień, które pozwala klientom personalizować aplikację bankową. Oprócz wyboru między motywem klasycznym a ciemnym, Alior Mobile oferuje inne funkcje, które ułatwiają codzienne użytkowanie. Każdy klient może wybrać swój rachunek główny, który pojawia się jako pierwszy po wejściu w produkty i z którego prezentowane jest saldo.

Dodatkowym elementem personalizacji jest możliwość zarządzania widokiem przed zalogowaniem. Użytkownik może zdecydować, czy na pierwszym ekranie chciałby widzieć saldo czy też ostatnie trzy transakcje. Dzięki ustawieniom wyglądu, klient zyskuje możliwość dostosowania Alior Mobile do swoich preferencji.

źródło: Alior Bank