Spotify Teksty już dostępne dla wszystkich użytkowników Spotify

W usłudze streamingowej Spotify wprowadzono dziś usługę Spotify Teksty dla wszystkich użytkowników na świecie.

Jedna z najbardziej pożądanych funkcji Spotify jest wreszcie dostępna. Teksty, to proste i interaktywne doświadczenie, którym użytkownicy mogą dzielić się między sobą. Od 18 listopada 2021 roku nowa opcja dostępna dla użytkowników planów Free i Premium na całym świecie.

Spotify Teksty jest obecnie dostępne dla użytkowników na 28 rynkach, umożliwiając im śledzenie tekstu ich ulubionych utwór w czasie ich odtwarzania.

Z nowej funkcji będą mogli skorzystać wszyscy fani muzyki korzystający ze Spotify na urządzeniach z systemem iOS i Android, komputerach oraz konsolach do gier i telewizorach*. Nowa opcja jest dostępna dzięki nawiązaniu przez platformę współpracy z Musixmatch, dzięki czemu użytkownicy otrzymali dostęp do obszernej biblioteki utworów.Gotowi do wspólnego śpiewania? Oto jak znaleźć słowa piosenek dzięki Tekstom.W aplikacji mobilnej Spotify: 

  • Stuknij w „Teraz odtwarzane” na utworze. 
  • Podczas słuchania, przesuń palcem w górę od dołu ekranu .
  • Zobaczysz tekst utworu, który jest przewijany w czasie rzeczywistym w trakcie odtwarzania utworu .
  • Aby udostępnić, po prostu dotknij przycisku „Udostępnij” na dole ekranu z tekstami piosenek, a następnie wybierz tekst, który chcesz udostępnić – i gdzie chcesz go udostępnić za pośrednictwem platform innych firm. 

W aplikacji desktopowej Spotify: 

  • Na pasku „Teraz odtwarzane”, kliknij na ikonę mikrofonu podczas odtwarzania utworu. 
  • Voila! Zobaczysz tekst utworu, który przewija się w czasie rzeczywistym podczas odtwarzania utworu. 

W aplikacji SpotifyTV: 

  • Otwórz „Teraz odtwarzane” na utworze.
  • Przejdź do prawego rogu do “przycisku Tekst” i wybierz, czy chcesz włączyć tekst piosenki.
  • Po włączeniu, zobaczysz tekst piosenki na ekranie .

Dzięki dostępowi do tekstów światowych hitów, słuchacze będą teraz mogli nawiązać jeszcze głębszą więź z muzyką i artystami, których kochają – łącząc się z głębszym znaczeniem każdej piosenki poprzez moc słów.Teksty piosenek za pomocą funkcji Spotify Teksty są dostępne na urządzeniach z systemem iOS i Android, na komputerach stacjonarnych, konsolach do gier i telewizorach, dzięki czemu miliony fanów mogą teraz nawiązać jeszcze głębszy kontakt z ulubioną muzyką i artystami.

Funkcja Teksty będzie dostępna także na Playstation 4, Playstation 5 i XBox One, a także na Android TV, w tym FireTV, Samsung, Roku, LG, Sky i Comcast.

Ta zmiana zacznie być widoczna dla wszystkich użytkowników w tym tygodniu. Upewnij się, że Twoja aplikacja Spotify jest w pełni aktualna.

Ta zmiana zacznie być widoczna dla wszystkich użytkowników w tym tygodniu. Upewnij się, że Twoja aplikacja Spotify jest w pełni aktualna.

źródło: Spotify