SmartAI S7 MAX – test robota sprzątającego z funkcją mopa

Robot odkurzający SmartAI S7 MAX to kolejny sprzęt chińskiego producenta, który miałem okazję sprawdzić w praktyce – przekonaj się, co potrafi i czy warto kupić?

SmartAi S7 Max

Automatyczne roboty sprzątające to bardzo popularne urządzenia, które coraz częściej goszczą w naszych domach, głównie dlatego, że są przystępne cenowo i sprawnie wyręczają nas w odkurzaniu mieszkania. Jeśli ktoś ma obawy, że taki robot nie poradzi sobie z zakamarkami i przeszkodami, to ma do tego prawo – dopóki nie wypróbuje dostepnych na rynku rozwiązań.

Robot odkurzający SmartAI S7 MAX, to kolejny robot (jeśli dobrze liczę, to już 10 w tym roku), który trafił na moje skromne podłogi, abym mógł podzielić się z Wami efektami jego pracy i możliwościami.

Przyznam szczerze, że wszystkie te roboty mają bardzo podobne możliwości i działają na zbliżonym poziomie, jednak po tak wielu testach dostrzegam już drobne szczegóły, na które warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dobrego robota sprzątającego.

Nie będę Wam ściemniał, że dodatek funkcji mopa to coś z czego będziecie często korzystać – od razu zaznaczę, ze tej funkcji nie będę oceniał, bo jest to po prostu przetarcie na mokro a nie mopowanie. Nie spotkałem się jeszcze z żadnym modelem, który ma funkcję mopa, aby mył podłogę jak prawdziwy mop lub urządzenie mopujące lub myjące podłogi. Niemniej funkcja mopa to funkcja awaryjna, gdy nie macie czasu na sprzątanie i oprócz odkurzenia chcecie nieco odświeżyć na wilgotno swoje podłogi – ale nie umyć.

Na skróty

Przejdź do interesującej Cię sekcji, klikając na poniższe odnośniki:

cechy

Najważniejsze funkcje SmartAI S7 MAX

Zaawansowany robot odkurzający z funkcją mopowania.

SmartAI Navi 3.0

S7 MAX wykorzystuje SmartAI Navi 3.0, nawigację opartą na Lidarze w połączeniu z inteligentnymi czujnikami, tworzy precyzyjną mapę i nie obija się o meble

moc ssania 3200 Pa

3 poziomy mocy ssania (cichy, standardowy, silny) i mocy ssania do 3200 Pa, odkurzacz czyści mikroskopijne cząsteczki kurzu i brudu znajdujące się głęboko w szczelinach podłóg i dywanach

2 godziny

zoptymalizowana technologia zużycia energii pozwala na 2 godziny sprzątania przy hałasie do 58 dB– bateria 3200 mAh

aplikacja SmartAI

dzięki aplikacji mobilnej SmartAI możliwe jest koordynowanie różnych poleceń dotyczących czyszczenia: wyznaczać obszary, pokoje, czy wirtualne strefy zakazane (No-Go)

Konfiguracja i pierwsze uruchomienie robota jest bardzo łatwe i nie powinniście mieć z tym większych problemów. Po podłączeniu do gniazdka bazy ładującej od razu możesz obsługiwać za pomocą dołączonego pilota. Możesz także zainstalować aplikacje mobilną SmartAI (o której przeczytasz poniżej) i sparować urządzenie, postępując zgodnie z komunikatami wyświetlanymi w apce.

Ważne, aby znaleźć dla robota odpowiednie miejsce w domu, tak aby mógł bez problemu wyjechać i wjechać do stacji ładującej. Odłączenie robota od prądu i przeniesienie stacji w inne miejsce (a nawet piętro) nie ma wpływu na działanie i nie musisz za każdym razem mapować mieszkania. Dzięki nawigacji SmartAI Navi 3.0 opartej na Lidarze robot momentalnie potrafi się odnaleźć w nowym położeniu i zidentyfikować potencjalne przeszkody czy zmiany na podłodze.

Nawigacja SmartAi Navi 3.0 oparta na Lidarze
Nawigacja SmartAi Navi 3.0 oparta na Lidarze

S7 MAX jest wyposażony w ponad 28 inteligentnych czujników o wysokiej precyzji, które skutecznie chronią przed kolizjami i wypadkami oraz zapewniają kompleksową orientacje urządzenia w każdym otoczeniu.

sprzątanie

Jak sprząta i działa SmartAI S7 MAX?

Pierwsze uruchomienie i efektywność sprzątania.

Robot odkurzający SmartAI S7 Mac, jak większość urządzeń z nawigacją Lidar, świetnie radzi sobie z rozpoznawaniem mebli, ścian i pozostawionych na podłodze przedmiotów. Nie obija się o ściany i meble, więc nie musisz martwić się, że mogą ulec potencjalnym uszkodzeniom. W aplikacji już po pierwszym cyklu możemy skorzystać z interaktywnej mapy mieszkania, aby w pełni dostosować czyszczenie do swoich potrzeb, nawet w ciemności. Urządzenie S7 MAX planuje efektywne ścieżki czyszczenia, aby ograniczyć liczbę powtórzeń lub pominiętych miejsc.

Deklarowane obroty wiatraka 13000 RPM oraz moc ssąca 3200 Pa są wystarczające aby poradzić sobie podczas odkurzania każdego rodzaju podłóg oraz dywanów z małym i średnim włosiem. Nie am dywanu z długim włosiem, więc nie wiem jak zachowałyby się szczotki, ale podejrzewam, że jak każdy inny robot tego typu może wplątywać długie nitki dywanów w szczotki sprzątające.

Wydajność i mopowanie (SmartAI S7 Max)

Co ciekawe, przy tak sporej mocy ssącej poziom hałasu nie jest wysoki (do 58dB), co według producenta jest zasługą zastosowanej technologii redukcji hałasu. Dzięki 3 poziomom mocy ssania (Cichy, Standardowy, Silny), odkurzacz S7 MAX czyści mikroskopijne cząsteczki kurzu i brudu znajdujące się głęboko w szczelinach podłóg i dywanów.

Dodatkowo dzięki technologii zoptymalizowanego zużycia energii i wbudowanej baterii 3200 mAh, S7 MAX może pracować przez 150 minut bez doładowywania – co odpowiada możliwości odkurzenia do 200 m² na jednym ładowaniu. Jednak jeśli masz większe mieszkanie, robot też sobie poradzi, ponieważ posiada funkcję automatycznego powrotu do bazy i wznowienia czyszczenia w miejscu, w którym zabrakło mu energii. Robot powraca bazy, gdy poziom baterii spadnie do 20%.

Automatyczne doładowywanie i wznawianie sprzatania (SmartAi S7 Max)

Miłym dodatkiem jest możliwość sterowanie odkurzaczem za pomocą Asystent aGoogle lub Alexy firmy Amazon. Wystarczy poprosić asystenta aby S7 Max rozpoczął sprzątanie, a robo zabierze się do pracy.

Choć osobiście nie jestem fanem mopowania podłogi w sposób w jaki oferują hybrydowe roboty mopująco-odkurzające, w tym modelu można wybrać jeden z 3 poziomów przepływu wody w aplikacji/zdalnym sterowaniu i połączyć go z mopowaniem, aby sprzątanie„na mokro” było dostosowanie materiału i rodzaju podłogi.

aplikacja

Aplikacja SmartAI

Odkurzacz obsługiwany jest przez aplikację SmartAI, która dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android.

Dzięki aplikacji mobilnej SmartAI możesz w pełni zautomatyzować odkurzanie i sprzątać swój dom w każdej chwili, nawet gdy jesteś poza domem. Dzięki aplikacji SmartAI możesz przejąć kontrolę nad swoim robotem, zaplanować sprzątanie i monitorować aktualny status sprzątania bezpośrednio z telefonu. Dzięki temu po powrocie do domu wszystkie podłogi będą odkurzone.

Na interaktywnej mapie w aplikacji możesz ustawić strefy No-Go, aby trzymać robota z dala od wybranych obszarów. W każdej chwili możesz usunąć strefę i skierować robota do wybranego obszaru aby mógł go odkurzyć. Aplikacja pozwala na dzielenie i łączenie obszarów, oznaczanie pomieszczeń i tworzenie wielu map, dzięki czemu można sprzątać według pomieszczeń na wielu poziomach. Mając mapę swojego domu, można błyskawicznie zaznaczyć obszary, które wymagają najwięcej uwagi. Od piachu w korytarzu po zakruszoną podłogę w kuchni – odkurzacz powinien poradzić sobie z każdym sypkim brudem.

Kolejną ciekawą opcją jest tryb nie przeszkadzać, podczas którego robot nie wyłącza się automatycznie ani nie odtwarza żadnego dźwięku. Za pomocą aplikacji można wyłączyć tryb nie przeszkadzać lub zmienić czas jego trwania.

SmartAI App

Aplikacja mobilna SmartAI jest w pełni spolszczona, więc nie musisz się obawiać bariery językowej – pobierzesz ją bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play, klikając na poniższe przyciski:

parametry

Specyfikacja techniczna

Najważniejsze parametry i funkcje robota SmartAI S7 MAX.

wymiary odkurzacza33 ✕ 33 ✕ 9,90 cm
waga3 kg
typ połączeniaWi-Fi b/g/n 2,4 GHz
filtrHepa
bateria3200 mAh Li-Ion
(do 150 min pracy na jednym ładowaniu, ładowanie trwa do 180 min)
moc ssąca3200 Pa
poziom hałasu58 dB
czujnikiantykolizyjny, krawędzi, odległości LiDAR, przeszkód, uskoku podłoża
wirtualne ścianymożliwość ustawiania w aplikacji
automatyzacjeautomatyczne sprzątanie lub manualne
pojemnik na wodę0,35 litra, zmywalny
pojemnik na kurz0,6 litra, zmywalny
funkcjefunkcja mopa, powrót do stacji dokującej na życzenie użytkownika, sprzątanie wybranych pomieszczeń, szacowanie czasu sprzątania, tworzenie map, sterowanie za pomocą dołączonego pilota lub aplikacji mobilnej
aplikacja mobilnaSmartAI w języku polskim, na urządzenia z systemami Android i iOS

Zawartość opakowania:

 • 1 ✕ robot odkurzający,
 • 2 ✕ szczotki boczne,
 • 1 ✕ zasilacz sieciowy,
 • 1 ✕ stacja dokująca do ładowania,
 • 1 ✕ pilot zdalnego sterowania,
 • 1 ✕ wysokowydajny filtr HEPA,
 • 1 ✕ narzędzie czyszczące,
 • 1 ✕ pojemnik na kurz,
 • 1 ✕ zbiornik na wodę,
 • 2 ✕ ściereczka do mopa,
 • 1 ✕ wielojęzyczna instrukcja obsługi
Zawartość opakowania SmartAi S7 Max
czy warto?

Podsumowanie

Dla kogo jest ten robot i jakie ma wady i zalety? Nasza ocena ogólna.

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

SmartAI S7 max to bardzo dobry wybór w tym przedziale cenowym. Mnogość funkcji i dopracowana nawigacja nie odbiegają od modeli w cenie powyżej 2 tys. zł.

To urządzenie świetnie sprawdzi się w dużych mieszkaniach i piętrowych domach. Robot poradzi sobie z każdą powierzchnią oraz dywanami z krótkim i średnio długim włosiem. Duży pojemnik na kurz wystarczy opróżnić co 2-3 odkurzanie, aby urządzenie pracowało na pełnych obrotach i dokładnie sprzątało. Dużym atutem jest także cicha praca robota, przy sporej mocy ssącej.

Aplikacja posiada wszystkie niezbędne funkcje od automatyzacji, po ustawianie wirtualnych ścian i wykluczonych obszarów. Dodatkowo można sterować odkurzaczem za pomocą pilota – docenią to osoby starsze, które nie korzystają ze smartfonów.

Warto dodać, że nawigacja SmartAI Navi 3.0 oparta na Lidarze w połączeniu z dodatkowymi czujnikami świetnie radzi sobie w mapowaniu i rozpoznawaniu przeszkód, dzięki czemu robot nie obija się o meble i ściany – co istotne jest jeśli nie chcemy, aby pojawiły się niespodziewane uszkodzenia.

 • możliwość sterowania za pomocą dołączonego pilota
 • bardzo ciche działanie
 • omijanie przeszkód bez obijania się o nie
 • duży pojemnik na śmieci
 • sterowanie za pomocą asystenta głosowego
 • brak wsparcia dla sieci 5 GHz.
 • brak możliwości ukrycia/zwinięcia nadmiaru kabla do stacji dokującej.

NASZA OCENA

8★

w 10-stopniowej skali (8/10)

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące użytkowania tego robota, napisz do mnie lub zadaj pytanie w komentarzu.

cena

Dostępność i cena

Gdzie i za ile kupić robota SmartAI S7 MAX w Polsce?

Robot odkurzający SmartAi S7 Max

SmartAi S7 Max

od1 377,00 zł

stan na 18 listopada 2021 r.


UWAGA! MOŻESZ OTRZYMAĆ ROCZNY ZESTAW AKCESORIÓW O WARTOŚCI 39 €, JEŚLI NA STRONIE ZAMÓWIENIA PODAŻ NAZWĘ NASZEGO BLOGA: MOBIRANK.PL – ZAPYTAJ O TO WCZEŚNIEJ SPRZEDAWCĘ

Jeśli kupisz to urządzenie za pośrednictwem powyższego linku, otrzymamy niewielką prowizję.

Więcej informacji o urządzeniu i o aktualnych promocjach przeczytasz także na stronie producenta.

źródło: opracowanie własne | artykuł partnerski