Obsada i zabawne wideo z planu serialu „Willow” od Disney+

Dempsey Bryk (The Birch) dołączył do obsady nadchodzącego serialu telewizyjnego Willow, będącego kontynuacją filmu fantasy z 1988 roku.

Serial „Willow” od Disney+ Original i Lucasfilm (2021)

Wybór Bryka do obsady nowego serialu Disney+ Original i Lucasfilm pt. Willow 2 (to nazwa robocza serialu) został ujawniony w piątek w ramach Disney+ Day – drugiej rocznicy istnienia platformy streamingowej. Główna gwiazda filmu – Warwick Davis, wcieli się ponownie w tytułową rolę serialu, którego premiera ma się odbyć w 2022 roku na platformie Disney+. Do obsady dołączyli także Ellie Bamber, Ruby Cruz, Erin Kellyman, Tony’ego Revolori i Amer Chadha-Patel, których przedstawił sam Davis w filmie z planu, który możesz obejrzec poniżej.

Nowe wcielenie Willowa stworzył Jonathan Kasdan, który napisał pilota i jest współtwórcą serialu obok Wendy Mericle, reżysera oryginalnego filmu Rona Howarda i scenarzysty Boba Dolmana, a także wytwórni Lucasfilm, która wyprodukowała film. Za reżyserię kolejnych odcinków odpowiada Jonathan Entwistle.

W filmie Willow z lat osiemdziesiątych, napisanym przez Dolmana na podstawie opowiadania George’a Lucasa, Davis wcielił się w niechętnego farmera, dowodzącego obłąkanej ekipie, której celem jest ochrona specjalnego dziecka przed złą królową.

Akcja serialu z 2021 roku rozgrywa się lata po wydarzeniach z filmu. Wprowadza zupełnie nowe postacie do zaczarowanego królestwa wróżek i dwugłowych potworów Eborsisk, a także wita z powrotem głównego bohaterka Willowa Ufgooda (Davis).

Producentami wykonawczymi serialu są Kasdan, Mericle, Howard i Kathleen Kennedy z Lucasfilm oraz Michelle Rejwan. Dolman jest producentem konsultingowym. Roopesh Parekh i Hannah Friedman są współproducentami wykonawczymi a Julia Cooperman jest producentem.

Bryk jest znany z roli Thurstona Polka w serialu The Birch na Facebooku. Zagrał także role w serialach Heartland, Mary Kills People, V-Wars i ostatnio Coroner. Reprezentują go Buchwald, Insight Management i Butler Ruston Bell.

źródło: Deadline | Disney+ | LucasFilm