Game & Watch z klasyczną „The Legend of Zelda” już jest!

Najnowsza przenośna konsolka z zegarkiem i grą Game & Watch firmy Nintendo to najsłodszy sposób na granie w klasyczne gry Zelda – czy warta jest 250 zł?

Nintendo Game & Watch: The Legend of Zelda

Granie w oryginalne gry The Legend of Zelda nie jest trudne. Z każdym nowym wydaniem sprzętu Nintendo ponownie odświeża swoje 8-bitowe przygody Hyrule, dając graczom szansę na ponowne przeżycie (i ponowne zakupienie) gier, od których wszystko się zaczęło. Jeśli na przykład jesteś subskrybentem Switch Online, możesz teraz grać w nie na swoim Switchu. Mimo to jest coś przyjemnego w nowym samodzielnym urządzeniu przenośnym Game & Watch firmy Nintendo. To mały niszowy gadżet, znany z lat 80., który nie robi nic więcej niż pozwala grać w trzy klasyczne gry i śledzić upływ czasu. Ale świetnie sobie z tym radzi – i jest cholernie słodki.

Najnowsza wersja klasycznej gry jest swego rodzaju kontynuacją. W zeszłym roku, Nintendo wypuściło małą plastikowo-metalową maszynkę, która zawierała oryginalna grę Super Mario i zegar. Nowy Game & Watch: The Legend of Zelda to w zasadzie to samo, ale dla fanów Zeldy. Ma ten sam malutki, ale wyraźny ekran, te same gumowe przyciski i ten sam metalowy przód, który wygląda bardzo podobnie do oryginalnego urządzenia przenośnego Game & Watch. Wizualnie główną różnicą jest jasnozielona kolorystyka i napis „The Legend of Zelda” nadrukowany na przodzie. Ponadto, gdy ekran jest włączony, z tyłu świeci się triforce, co jest miłym, nerdowym akcentem.

Konsola przenośna Nintendo Game & Watch z klasyczną „The Legend of Zelda” trafiła do sprzedaży 12 listopada 2021 roku w cenie 249 zł. W zestawie znajdują się 3 klasyczne gry, a w opakowaniu znajduje się także kabel USB-C do ładowania konsolki.

Dzięki swojemu retro urokowi, praktycznemu wzornictwu i wspaniałym klasykom konsola Game & Watch: The Legend of Zelda upamiętnia 35 rocznicę serii The Legend of Zelda. Konsolka zawiera 3 wbudowane kultowe gry z serii zebranych na tej konsoli retro: The Legend of Zelda, Zelda II: The Adventure of Link i The Legend of Zelda: Link’s Awakening, a także specjalną wersję Vermin (wersja z Linkiem). W zestawie znajduje się również grywalny zegar cyfrowy oparty na The Legend of Zelda i grywalny timer z motywem z Zelda II: The Adventure of Link.

W odróżnieniu od wersji z Mario funkcjonalnie dzieje się tutaj znacznie więcej. Urządzenie nadal służy jako zegar z motywem Zelda, Nintendo zamieniło nawet opakowanie w swego rodzaju stojak, dzięki czemu można je postawić na biurku. Wszystkie gry obsługują również stany zapisywania, więc łatwo jest wrócić do rozgrywki.

Konsolka Nintendo Game & Watch: The Legend of Zelda w podstawce z opakowania
Konsolka Nintendo Game & Watch: The Legend of Zelda w podstawce z opakowania

Dostępna jest także nieco zremiksowana wersja gry Vermin, która rozbija krety, w której teraz gra Link. Dopełnieniem pakietu jest zwodniczy tryb zwany „timerem”. Zasadniczo jest to zegar odliczający, ale można w nim także grać. Wybierasz, jak długo chcesz grać w tym trybie (maksymalnie 10 minut), wybierasz lokalizację Adventure of Link, a następnie spędzasz ten czas, próbując zabić jak najwięcej złych, aby uzyskać wysoki wynik. To zaskakująco wciągające i świetny sposób na zabicie czasu.

Czy to wszystko jest warte około 250 zł? To jest osobiste pytanie. Z pewnością są tańsze i łatwiejsze sposoby na grę w 8-bitową w Zeldę. Ale, podobnie jak w przypadku Mario Game & Watch, wyjątkowość tego urządzenia jest nie do podrobienia.

Poza tym fajnie jest wrzucić gierkę torbę, i wyjąć ją gdy gdy jestem poza domem i czekasz na przykład na autobus. Tego typu konsolką to gadżet, który każdy fan chce mieć, choć tak naprawdę go nie do końca go potrzebuje – ale dla oddanych fanów Zeldy prawdopodobnie zaoferuje wystarczająco dużo za tę cenę.

źródło: Nintendo