AirPods Pro 2 podobno dopiero w 3Q 2021 r.

Najnowsze plotki oparte na źródłach łańcucha dostaw sugerują, że firma Apple rzekomo wypuści słuchawki AirPods Pro 2. generacji w trzecim kwartale 2022 roku.

AirPods Pro 2 (nieoficjalny render)
AirPods Pro 2 (nieoficjalny render) | źródło MacRumors

Według dobrze poinformowanego reportera Bloomberga Marka Gurmana i szanowanego analityka Ming-Chi Kuo, firma Apple opracowuje bezprzewodowe słuchawki AirPods Pro drugiej generacji, które będą podążać za AirPods 3. Jednak ani Gurman, ani Kuo nie potrafili jeszcze oszacować bardziej szczegółowego harmonogramu wydania słuchawek.

Najnowsza plotka pochodząca od użytkownika @FronTron, który w ten piątek zrewidował wcześniejsze oświadczenie z czerwca, że ​​AirPods Pro 2 zostaną wydanego „najwcześniej w drugim kwartale przyszłego roku”. Według przecieków AirPods Pro drugiej generacji Apple pojawią się w trzecim kwartale 2022 roku, czyli miedzy 1 lipca a 30 września 2022 roku.

Podczas gdy @FronTron ma bardzo ograniczone osiągnięcia w zakresie dokładnych przecieków, informator serwisu MacRumors powiedział, że wskazówka pochodzi bezpośrednio z łańcucha dostaw i jest oparta na tym samym źródle, które przewidziało, że AirPods Pro 2 pojawią się w przyszłym roku. Niemniej, w tej chwili nowe informacje nadal należy traktować z przymrużeniem oka.

Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że Apple dąży do tego, aby AirPodsy Pro 2 były bardziej kompaktowe, eliminując krótki trzonek, który wystaje z dołu. Mówi się, że Apple testuje „bardziej zaokrąglony kształt, który bardziej wypełnia ucho użytkownika”, ale podobno umieszczenie całej technologii AirPods Pro w obudowie o zmniejszonych rozmiarach okazało się trudne, więc plan wydania nowej wersji słuchawek może się jeszcze zmienić.

Serwis MacRumors opublikował także rzekome obrazy słuchawek AirPods Pro drugiej generacji, które są sprzeczne z plotkami projektowymi, mówiącymi o braku trzonka – ale pochodzą one ze źródła bez ugruntowanej historii i nie przywiązywałbym się do nich za bardzo.

Debby Wu z firmy Gurman i Bloomberg poinformowały w maju, że druga generacja AirPodsów Pro firmy Apple będzie zawierać zaktualizowane czujniki ruchu z naciskiem na śledzenie kondycji. W oparciu o ulepszenia wprowadzone w nowych AirPodsach 3, inne funkcje, które prawdopodobnie pojawią się również w AirPods Pro drugiej generacji. Nowości mają obejmować także wodoodporne etui ładujące MagSafe o stopniu ochrony IPX4 oraz zupełnie nowe czujniki wykrywania skóry zastępujące dotychczasowe optyczne czujniki.

źródło: MacRumors