Serwisy streamingowe Netflix i HBO GO w Polsce w 3Q 2020 roku

Według danych serwisu JustWatch w 3Q 2021 roku, największą popularnością w naszym kraju cieszyły się: Netflix, HBO GO i Prime Video.

Udział popularności serwisów sVOD wśród polskich użytkowników serwisu JustWatch (3Q 2021)
Udział popularności serwisów sVOD wśród polskich użytkowników serwisu JustWatch (3Q 2021)

Serwis JustWatch, agregujący dane z wybranych serwisów streamingowych, przedstawił najnowsze statystyki popularności platform sVOD wśród polskich użytkowników, którzy korzystają z rekomendacji tego serwisu. Platforma nie zbiera danych o liczbie użytkowników poszczególnych platform streamingowych a jedynie pomiary popularności poszczególnych treści w wybranych serwisach streamingowych, z których oferuje rekomendacje. Niestety wśród analizowanych serwisów nie ma wszystkich serwisów VOD, które są dostępne w Polsce.

UWAGA: dane JustWatch nie odzwierciedlają rzeczywistego udziału serwisów sVOD w Polsce, a jedynie popularność wśród polskich użytkowników tego portalu!

JustWatch oferuje personalizowane rekomendacje dotyczące filmów i seriali z takich platform jak: Apple iTunes, Apple TV+, Amazon Prime Video, Chili TV, Google Play Movies, HBO GO, Horizon, Mubi, Netflix, VOD Poland, YouTube czy Player. Wyniki niniejszego badania opierają się właśnie na zainteresowaniach użytkowników JustWatch na powyższych platformach.

W 3. kwartale 2021 roku treściami z serwisu Netflix interesowało się 36% użytkowników Polsce . Na kolejnej pozycji uplasował się serwis HBO GO z wynikiem 22 proc. udziału. Pierwszą trójkę zamyka Amazon Prime Video z 18 proc. udziałem. Na kolejnych miejscach znalazły się ex aequo AppleTV+ i Player a następnie Mubi. Pozostałymi serwisami interesowało się w sumie 4% użytkowników JustWatch

Wyniki są bardzo zbliżone do tych z analogicznego okresu w zeszłym roku, którymi podzielił się z nami serwis JustWatch.

Najpopularniejsze usługi VOD w Polsce wśród użytkowników serwisu JustWatch (3Q 2021):

serwis sVODudział
logo NetflixNetflix36%
logo HBO GOHBO GO22%
logo Amazon Prime VideoAmazon Prime Video18%
logo Apple TV+Apple TV+9%
logo serwisu PlayerPlayer9%
Logo serwisu MUBIMUBI2%
pozostałe4%

Dane JustWatch od stycznia do września 2021 r.

JustWatch przeanalizował również zmiany udziałów w rynku VOD w Polsce, z której wynika, że od początku roku Netflix odnotował u nas wzorst zainteresowania. W czerwcu Netflix zbliżał się do 40 proc.

HBO GO od początku roku utrzymuje się na podobnym poziomie, być może premiera HBO MAx zaplanowana na przyszły rok w Polsce, wpłynie na trend wzrostowy. Wciąż niszowa usługa Apple Tv+ we wrześniu przekroczyła 10%, ale wciąż waha się w tych granicach bez większych odchyłów.

Player utrzymuje poziom zainteresowania w podobnym co Apple TV+ gronie użytkowników, a MUBI wyraźnie spada w dół.

Udział popularności serwisów sVOD wśród polskich użytkowników serwisu JustWatch (styczeń-wrzesień 2021)
Udział popularności serwisów sVOD wśród polskich użytkowników serwisu JustWatch (styczeń-wrzesień 2021)

Aplikację z rekomendacjami filmów i seriali z popularnych serwisów streamingowych w Polsce możesz śledzić w bezpłatnej aplikacji mobilnej JustWatch, dostępnej na urządzenia z systemami Android i iOS:

źródło: JustWatch