Spotify pozwoli Ci teraz blokować innych użytkowników

Teraz masz jeszcze jedno miejsce do, gdzie możesz zablokować swoją lub swojego ex!

Żółte logo Spotify w różowym kółku

Serwis Spotify nie jest siecią społecznościową, ale wykorzystuje wiele funkcji, aby pozwolić użytkownikom poznać wszystkie ulubione utwory ich znajomych. Inni użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Twojej aktywności w aplikacji, odtwarzać te playlisty i zobaczyć, w co aktualnie słuchasz. Spotify nie zapewnia jednak sposobu na bezpośrednią interakcję z innymi za pośrednictwem wiadomości lub innych funkcji, co prawdopodobnie jest powodem, dla którego nie ma odpowiedniego przycisku blokowania. Jednak aplikacja oferuje teraz wygodny przycisk, dzięki któremu irytujący lub niebezpieczni użytkownicy Spotify nie będą Ci przeszkadzać.

Zgodnie z informacja serwisu Engadget, usługa strumieniowego przesyłania muzyki umożliwia teraz blokowanie innych użytkowników w aplikacjach mobilnych i internetowej wersji jej aplikacji. Po prostu przejdź do profilu wybranej osoby, którą chcesz zablokować i naciśnij przycisk „Zablokuj użytkownika”. Jeśli w pewnym momencie zmienisz zdanie, możesz go odblokować za pomocą tej samej metody.

Spotify uznał, że dodanie tej funkcji może być dobrym pomysłem już w 2018 roku. Rok później dodał opcję blokowania poszczególnych wykonawców i zespołów za pomocą przycisku „Nie graj tego artysty”. Jednak wtedy firma nie wdrożyła jeszcze funkcji blokowania innych użytkowników. Jeśli chciałeś kogoś zablokować, wcześniej musiałeś skontaktować się z obsługą klienta, a nie po prostu przejść do jego profilu.

Zablokowanie kogoś w Spotify nie ma tak dużego wpływu jak w sieci społecznościowej, takiej jak Twitter czy Instagram. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki nie pozwala na wysyłanie wiadomości ani niczego podobnego, co ogranicza możliwość nękania Cię w internecie. Mimo to, jeśli ktoś używa Twojej historii słuchania Spotify, aby kierować do Ciebie wiadomości przez inne platformy, możesz całkowicie uniemożliwić mu przeglądanie Twojego profilu — bez ustawiania całego konta prywatnym.

Ta zmiana zacznie być widoczna dla wszystkich użytkowników w tym tygodniu. Upewnij się, że Twoja aplikacja Spotify jest w pełni aktualna.

źródło: Engadget | Android Police | Spotify