WhatsApp wprowadza obsługę wielu urządzeń dla wszystkich

Funkcja połączonych urządzeń bez konieczności podłączania telefonu w aplikacji WhatsApp nie wyszła jeszcze z fazy beta, ale jest już dostępna dla wszystkich na Androidzie i iPhonie.

WhatsApp na wielu urządzeniach jednocześnie
WhatsApp na wielu urządzeniach jednocześnie

Po kilku miesiącach testów WhatsApp w końcu wdrożył obsługę wielu urządzeń, która umożliwia użytkownikom łączenie kilku urządzeń z ich kontem w celu jednoczesnego korzystania, bez konieczności utrzymywania połączenia z internetem na głównym smartfonie. Możesz zaktualizować WhatsAppa na iPhonie i Androidzie, aby zacząć korzystać z tej funkcji już teraz.

Obsługa wielu urządzeń przez WhatsAppa zastępuje usługę WhatsApp Web. Dzięki temu na urządzeniach dodatkowych, takich jak komputery, można wysyłać i odbierać wiadomości w WhatsAppie, nawet gdy główny smartfon powiązany z kontem jest trybie offline.

Jest to możliwe, ponieważ każde dodatkowe urządzenie połączone z kontem WhatsApp komunikuje się teraz z serwerami WhatsAppa niezależnie. Usługa WhatsApp Web służyła do łączenia komputera z podstawowym smartfonem, który następnie komunikował się z serwerami WhatsAppa.

Aby włączyć tę funkcję, musisz włączyć wersję beta na wiele urządzeń. Spowoduje to odłączenie wszystkich Twoich urządzeń, ale po ponownym połączeniu się z nimi będą mogły niezależnie komunikować się z serwerami WhatsApp. Najlepsze jest to, że wiadomości i połączenia są nadal szyfrowane metodą end-to-end i można jednocześnie korzystać z tego samego konta na różnych urządzeniach. Na przykład możesz nadal korzystać z WhatsAppa na połączonym urządzeniu, jeśli bateria telefonu się wyczerpie lubgo zgubisz.

Jednak są też pewne wady. Połączone urządzenia będą mogły wysyłać i odbierać wiadomości tylko przez 14 dni po tym, jak główny smartfon przejdzie w tryb offline. Innym ograniczeniem jest to, że tabletów lub smartfonów nie można łączyć jako urządzeń dodatkowych, nawet w wersji wdrażanej globalnie. Na szczęście WhatsApp podobno pracuje nad aplikacją na iPada. Inną wadą użytkowników iPhone’a jest to, że nie można usuwać wiadomości ani wątków rozmów z połączonego urządzenia.

Jednak pomimo swoich ograniczeń, obsługa wielu urządzeń WhatsAppa pomoże wielu osobom efektywniej korzystać z tej aplikacji.

Najnowszą wersję aplikacji WhatsApp Messenger pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

źródło: WhatsApp