Google Pixel 6 Pro w rzeczywistości nie ładuje się z mocą 30 W

Nowy Google Pixel 6 Pro ma ładować około 50% w pół godziny i prawie to robi (48% w pół godziny), jednak bateria o pojemności 5000 mAh ładuje się ładowarką 30 W do pełna w 2 godziny.

Szybkość ładowania Google Pixel 6 Pro

Serwis Android Authority przeprowadził szczegółowe testy laboratoryjne cyklu ładowania najnowszego modelu smartfona Pixel 6 Pro firmy Google. Rejestrowanoł rzeczywisty prąd ładowarki i zaznaczał, w których punktach ładowarka przełączała się na niższą moc prądu. Jest to normalna operacja każdego smartfona, który się ładuje, ale ten test ujawnia więcej na temat rzeczywistych prędkości ładowania Pixela 6 Pro.

Trzeba zaznaczyć, że Google nigdy nie mówiło wyraźnie, że Pixel 6 Pro jest w stanie ładować się z mocą 30 W, a jedynie, że można naładować jego baterie do 50% w ciągu 30 minut. I jest to „zasługą użycia ładowarki USB-C Google 30 W podłączonej do gniazdka ściennego” , wraz z zastrzeżeniem, że „rzeczywiste wyniki mogą być wolniejsze”.

Android Authority potwierdza, że ​​maksymalna moc pobierana z ładowarki zarówno przez Pixela 6, jak i Pixela 6 Pro wynosi w rzeczywistości 22 W przy średniej 13 W w czasie trwania całego cyklu. Testy przeprowadzono nie tylko z ładowarką Google 30 W, ale także z kilkoma innymi adapterami USB-C Power Delivery PPS (choć wszystkie wersje pochodzą z Wielkiej Brytanii).

Na wykresie mocy do czasu możesz zobaczyć, jak prędkość ładowania akumulatora zaczyna rosnąć wykładniczo, zanim stopniowo opada wraz ze zbliżaniem się do 100%. Niebieska linia pokazuje, że prąd osiąga szczyt przy 22,36 W, zanim spadnie do 15 W w okolicach 40%. Chociaż naładowanie połowy baterii zajmuje około pół godziny, ładowanie reszty zajmuje mniej niż półtorej godziny. Android Authority wskazuje, że Pixelowi 6 Pro zajmuje około godziny, aby napełnić ostatnie 15% baterii.

W przeszłości Google był konserwatywny w stosunku do nawyków ładowania baterii Pixeli, a bateria Pixela 6 Pro nie ładuje się z taką samą pojemnością, jak powiedzmy, Samsunga Galaxy S21 Ultra (również bateria 5000 mAh) z jego 25 W ładowarką. Południowokoreański smartfon osiągnął 54% w 30 minut, ale osiągnął pełne naładowanie w zaledwie 1 godzinę i 11 minut.

Konserwatywne podejście do ładowania sprawia, że ​​telefon jest mniej podatny na nagrzewanie, oscylując w okolicach 25 stopni Celsjusza, ale Android Authority wskazuje inną możliwość, że Google wybrał tańsze baterie w serii Pixel 6.

źródło: GSM Arena | Android Authority