Netflix podobno udostępni gry także w App Storze

Surowe zasady sklepu z aplikacjami App Store uniemożliwiają aplikacjom innych firm działanie jako kompleksowe centra gier, dlatego gry nie mogą pojawić się w aplikacji Netfliksa.

Netflix Gry dostępne na całym świecie

Na początku tego miesiąca Netflix oficjalnie udostępnił swoją usługę mobilną usługę Netflix Gry dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Podczas gdy Netflix twierdzi, że pracuje nad wersją usługi na iOS-a, reporter techniczny Bloomberga Mark Gurman twierdzi, że zasady sklepu App Store firmy Apple uniemożliwią Netflixowi udostępnianie gier w swojej aplikacji.

Apple uniemożliwia aplikacjom innych firm działanie jako centrum gier, co stało się punktem spornym w przypadku usług gier w chmurze, takich jak Xbox Cloud Gaming, Nvidia GeForce Now i Google Stadia. Usługi gier w chmurze mogą to obejść tylko poprzez oferowanie swoich gier za pośrednictwem aplikacji internetowej, tak jak zrobił to Facebook.

Według najnowszego biuletynu Power On firmy Gurman, Netflix obejdzie zasady Apple’, udostępniając swoje gry za pośrednictwem App Store’. Oznacza to, że gier nie będzie można pobrać ani grać z aplikacji Netflix — będziesz mógł je uruchomić tylko ze sklepu App Store. Usługa obecnie działa w ten sposób na Androidzie; gry są starannie udostępnione w specjalnej zakładce w aplikacji Netflix, ale są pobierane pojedynczo ze sklepu Google Play.

Chociaż ta konfiguracja jest w porządku, nie jest idealna dla kompleksowej usługi gier. Użytkownicy powinni mieć możliwość pobierania i grania w gry z samej usługi. Dlatego Gurman przewiduje, że Netflix w końcu przeniesie swoje gry do chmury. Ponownie, działałoby to dobrze w przypadku Androida, ale zasady Apple’a prawie uniemożliwiają rozkwit gier w chmurze, zmuszając usługi do zadowalania się nędznymi aplikacjami internetowymi. Jeśli i kiedy Netflix zdecyduje się na udostępnianie gier w chmurze, nie jest jasne, tak samo jak to, co stanie się z usługą na iOS-ie.

„Apple będzie musiał zmienić swoje zasady lub zrobić wyjątek dla Netfliksa” – mówi Gurman. „To pozostawia ostateczny sukces usługi Netflix Gry w rękach Apple’a, wieloletniego partnera, ale także rosnącego rywala”.

źródło: Bloomberg | The Verge