Beulr stwarza wrażenie, że uczestniczysz w wirtualnym spotkaniu, nawet jeśli śpisz

Aplikacja mobilna Beulr stwarza iluzję, że uczestniczysz w wirtualnym spotkaniu, podczas gdy w tym czasie faktycznie robisz zupełnie coś innego.

Beulr – Zoom out. Sleep in.

Czy kiedykolwiek chciałeś podczas porannej telekonferencji w pracy, przebywać w dwóch miejscach jednocześnie – zarówno być na spotkaniu jak i pospać sobie jeszcze troszeczkę? Niemożliwe, mówisz? Nie, według Petera Solimine’a, który stworzył aplikację o nazwie Beulr (wymawia się Bueller, jak w filmie Ferris Bueller), którą zamieścił w programie ABC-TV Shark Tank podczas odcinka, który wyemitowano zeszłej nocy.

Aplikacja internetowa (która została zaprojektowana tak, aby działać intuicyjnie w przeglądarce mobilnej) stwarza iluzję, że uczestniczysz w spotkaniu na Zoomie, nawet jeśli śpisz lub po prostu kręcisz się w pobliżu. Chociaż domyślnie logujesz się w niej jako gość, daje ona opcję uwierzytelnienia poświadczeń z aplikacji Zoom, aby Twoje imię i nazwisko pojawiło się na liście obecności.

Możesz użyć przeglądarki mobilnej telefonu, aby zaplanować w Beulr nadchodzące spotkanie na Zoomie – aplikacja Beulr „będzie udawała”, że uczestniczysz w wirtualnym spotkaniu, nawet jeśli jeszcze sobie smacznie.

Sztuczka polega na tym, że Beulr pojawi się podczas wirtualnego spotkania na Zoomie za pomocą zapętlonego wideo, które utworzyłeś, pokazując, że zwracasz uwagę na spotkaniu. Ponieważ film jest zapętlony, nie musi być długi. Bot korzysta z chmury, nie musisz nawet uruchamiać komputera podczas spotkania.

Wszystko, co musisz zrobić, aby zaplanować sesję, to utworzyć konto, które według strony jest bezpłatne. Jednak Solimine powiedział w Shark Tank, że zaczął pobierać około 6,99 USD miesięcznie za usługę. Po otwarciu konta używasz kalendarza w aplikacji internetowej, aby zaplanować bota. Aby ukończyć „iluzję”, musisz przesłać wspomniany film.

Jak wskazano podczas występu w Shark Tank, jeśli podczas wirtualnego spotkania zostaniesz o coś zapytany, nic nie możesz na to poradzić, przynajmniej na razie. Solimine wspomniał o wykorzystaniu sztucznej inteligencji, aby ostatecznie umożliwić filmowi odpowiadanie na pytania. Jednak Mark Cuban wskazał, jak drogie by to było.

Po zakończeniu spotkania użytkownik może pobrać nagranie wideo z wirtualnego spotkania, dzięki czemu będzie mógł nadrobić to, co go ominęło. A tak przy okazji, Beulr sprzedaje na swojej stronie niektóre gadżety firmowe, w tym maskę na twarz, bokserki, koszulę z krótkim rękawem i kubek.

Do tej pory Beulr został wykorzystany na ponad 97 tys. spotkań, oszczędzając użytkownikom 1095 godzin potencjalnie straconych na nudnych wideokonferencjach. Obecnie witryna jest uważana za MVP (Minimum Viable Product), co oznacza, że ​​oferuje wystarczająco dużo funkcji, aby przyciągnąć wczesnych użytkowników, którzy przekazują opinie, aby produkt się rozwijał.

Beulr otrzymuje finansowanie w wysokości 16-krotności wyceny z Shark Tank

Chociaż wydawało się, że Sharks polubił ten pomysł, byli również zaniepokojeni optyką inwestowania w niego. Jak zauważył Kevin O’Leary, czasami obecność na spotkaniu na Zoomie jest obowiązkowa. Laurie Greiner dodała, że ​​problem z integralnością niepokoił ją i zastanawiała się, czy użytkownik może mieć kłopoty jeśli użyje Beulr. W rzeczywistości wydawało się, że to główny powód, dla którego wszyscy byli sceptyczni

Być może słyszałeś o linii dzwonków wideo Ring i innych produktach, które Amazon kupił za cenę od 1,2 do 1,8 miliarda dolarów. Ale kiedy pojawiły się w Shark Tank pod nazwą Door Bot, odrzucono ten pomysł.

Ale to nie koniec aplikacji Beulra. firma właśnie otrzymała 700 tys. dolarów. Jeśli chodzi o stworzenie aplikacji mobilnej, to podobno jest we wczesnych planach.

Podobnie jak w przypadku wielu pomysłów widzianych w Shark Tank, Beulr jest w toku. Chociaż jurorzy mieli swoje powody, aby odrzucić ten pomysł, istnieje możliwość, że ostateczna usługa dla próżniaków, stanie się wielkim hitem do zarabiania pieniędzy.

źródło: PhoneArena | Shark Tank ABC