Noir teraz także dla Safari na komputerach Mac

Aplikacja „Noir – Dark Mode for Safari” automatycznie włącza tryb ciemny na wszystkich stronach internetowych pod Safari – teraz także na komputerach Mac.

Rozszerzenie Noir, włączające tryb ciemny na każdej stronie pod Safari dla komputerów Mac

Aplikacja Noir pojawiła się w sklepie App Store w październiku tego roku i już zaimponował mi na moim iPhonie i iPadzie. Dzięki rozszerzeniu Safari wyświetlanie stron internetowych w trybie ciemnym jest dziecinnie proste, nawet jeśli odwiedzane strony domyślnie nie oferują trybu ciemnego. Zgodnie z moim doświadczeniem z ostatnich kilku tygodni, rozszerzenie już działa bardzo dobrze.

Teraz programista Jeffrey Kuiken rozwinął swoją apke o kolejne platformy i nowe funkcje. Na przykład istnieje opcja, dzięki której możesz wyłączyć tryb ciemny dla właśnie otwartej strony do następnego ranka. Istnieją również inteligentne banery informujące o tym, dlaczego Noir nie był w stanie zaciemnić danej strony internetowej i jakich ustawień można użyć do rozwiązania problemu.

Jeszcze bardziej interesująca jest jednak nowa opcja iCloud Sync, którą programista opisuje w następujący sposób: Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał ponownie zainstalować Noir, wszystkie ustawienia Twojej witryny przechowane zostaną w iCloud.

A jeśli używasz Noir na wielu urządzeniach, Twoje ustawienia zostaną zsynchronizowane na wszystkich Twoich urządzeniach, na których jest zainstalowany Noir.

Noir jest teraz dostępny również dla komputerów Mac

Oczywiście nowa funkcja synchronizacji nie pojawiła się przypadkowo, ponieważ Noir jest teraz dostępny również na Macu. Rozszerzenie Safari można kupić w sklepie Mac App Store i, podobnie jak wersja na iOS, kosztuje 13,99 zł. Nie ma subskrypcji ani zakupów w aplikacji, uważam, że cena jest absolutnie w porządku dla rozwiązania tego typu i tak dopracowanego.

Koniecznie sprawdź Noir, jeśli regularnie korzystasz z urządzeń firmy Apple w trybie ciemnym.

źródło: Noir | AppGefahren