„Station Eleven” z premierą w grudniu na HBO

Nowy miniserial science fiction „Station Eleven”, oparty na powieści Emily St. John Mandel z 2014 roku o tym samym tytule, zadebiutuje na HBO Max 16 grudnia 2021 roku.

Kadr z serialu Station 11

Autorem nadchodzącej limitowanej serii science fiction od HBO Max zatytułowanej Station Eleven jest scenarzysta „The Leftovers” – Patrick Somerville. Co by się stało, gdyby świat spustoszyła pandemia jeszcze gorsza niż koronawirus? To jest sedno miniserialu Station Eleven, telewizyjnej adaptacji uznanej powieści autorstwa Emily St. John Mandel z 2014 roku o tym samym tytule. Już teraz możesz obejrzeć zwiastun tej 10-odcinkowej limitowanej serii, której premiera odbędzie się 16 grudnia 2021 roku.

Jest to postapokaliptyczna saga obejmująca wiele osi czasu. Opowiada historie ocalałych po pandemii niszczycielskiej grypy, którzy próbują odbudować i na nowo wyobrazić sobie świat, trzymając się tego, co najlepsze.

W serialu występują Mackenzie Davis, Himesh Patel, Daniel Zovatto, David Wilmot, Matilda Lawler, Philippine Velge, Nabhaan Rizwan i Lori Petty, a także Gael Garcìa Bernal i Danielle Deadwyler.

Station Eleven została stworzona przez Patricka Somerville’a – scenarzystę The Leftovers , w Paramount Television Studios. Somerville jest producentem wykonawczym obok Scotta Steindorffa, Scotta Delmana, Dylana Russella, Jessiki Rhoades, Hiro Murai, Jeremy’ego Podeswy i Nate’a Mattesona. Współproducentami wykonawczymi są Nick Cuse i David Nicksay, a reżyserami są Murai, Podeswa, Helen Shaver i Lucy Tcherniak.

Produkcja Station Eleven była w toku, zanim pandemia koronawirusa zaczęła ogarniać świat. Podeswa, który wcześniej reżyserował odcinki Gry o tron i Opowieść podręcznej, omówił podczas wirtualnego panelu Television Critics Association Summer Press Tour, w jaki sposób pandemia w świecie rzeczywistym wpłynęła na pisanie serialu HBO Max.

Wątki serialu stawały się coraz bardziej donośne, gdy posuwaliśmy się naprzód, naprawdę skłoniło nas to do myślenia o tym, co jest ważne w życiu, o czym tak naprawdę jest serial – powiedział Jeremy Podeswa, producent wykonawczy i reżyser serialu. Naprawdę liczą się inni ludzie, ludzie w twoim życiu, na których ci zależy, twoje zdrowie, a także tworzenie sztuki, co wszyscy robimy w tym serialu. To naprawdę dało nam poczucie celu w naprawdę trudnym czasie.

Jeśli chodzi o Somerville’a, Station Eleven jest jednym z kilku seriali, które stworzył od czasu pracy nad The Leftovers – wcześniej stworzył Maniaca dla Netflixa, a także Made for Love dla HBO Max, którego premiera odbyła się w kwietniu.

źródło: HBO Max | Indie Wire